Najnowsze
Aktualności
JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej brali udział w akcji „Jałmużna wielkopostna” organizowanej jak co roku przez Caritas.
W zbiórce uczestniczyły klasy I – V. Zebrano kwotę 195 zł, którą przekazano do Caritas Częstochowa. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
ZAJĘCIA TERENOWE Z MYŚLIWYMI Z KOŁA ŁOWIECKIEGO RYŚ
6 kwietnia 2018r. uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych w Rezerwacie Leśnym MODRZEWIOWA GÓRA, zajęcia zorganizowali zaprzyjaźnieni myśliwi Koła Łowieckiego RYŚ z Kłobucka. Uczestnikami spotkania byli uczniowie naszej szkoły, Pani Dyrektor Barbara Paliwoda oraz nauczycielka Małgorzata Wróbel.
KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
Przedstawienie „Jak wstąpić do Klubu Zdrowego Przedszkolaka”
W ramach realizacji programu edukacyjnego „Żywienie na wagę zdrowia” przedszkolaki przygotowały przedstawienie pt. „Jak wstąpić do Klubu Zdrowego Przedszkolaka”. Dzieci z Grupy Elfy wystąpiły przed młodszymi kolegami i koleżankami. Zachęcały ich do uprawiania sportu, prawidłowego odżywiania, mycia owoców i rąk przed jedzeniem.
"JAK KOGUCIK URATOWAŁ WIELKANOC"
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszym oddziale przedszkolnym dzieci z Grupy Elfy przybliżyły nam tradycje i zwyczaje wielkanocne w przedstawieniu „ Jak kogucik uratował Wielkanoc”. Mali artyści w pięknych strojach recytując i śpiewając przenieśli zaproszonych gości, rodziców i przedszkolaków w radosny świąteczny klimat. Po występie Pani Dyrektor złożyła zebranym świąteczne życzenia. Następnie była degustacja bab wielkanocnych upieczonych przez rodziców.
NIEDZIELA PALMOWA
Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.
Bogate tradycje ma wykonywanie palm wielkanocnych od VII wieku święconych w Niedzielę Palmową, co zapoczątkował Kościół francuski. Palmy osiągają wysokość od kilkunastu centymetrów do kilkudziesięciu metrów. Palmy wykonuje się z różnych materiałów, wykonując rozmaite elementy dekoracyjne.
ŚWIĘTO LICZBY PI
W środę 14 marca 2018 obchodziliśmy Święto Liczby π.
Klasa 2c gimnazjum wzięła tego dnia udział w Festiwalu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, zorganizowanym na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Uczestniczyliśmy w warsztatach:
Mechanika w praktyce
DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
na
DZIEŃ OTWARTY
w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM w OPATOWIE
12 kwietnia 2018 r. godzina 15.00.Na dzieci czeka wiele atrakcji, w tym słodki poczęstunek.
Rodzice będą mieli okazję poznać życie przedszkolne, kadrę pedagogiczną oraz uczestniczyć w zabawach integracyjnych
i konsultacjach pedagogicznych.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Opatowie
zaprasza na
Dzień Otwarty
14 kwietnia 2018 r.
Start o godzinie 10.00W programie:
- występy uczniów klas młodszych,
- zwiedzanie szkoły, prezentowanie wybranych klasopracowni,- zajęcia warsztatowe dla dzieci (plastyczne, doświadczenia przyrodnicze, zabawy integracyjne
z harcerzami, pokonywanie toru przeszkód),
ZAPYTANIE OFERTOWE
Adres strony internetowej, na której jest dostępne zapytanie ofertowe: http://www.opatowszkola.edupage.org -
BIP, zakładka: Zamówienia publiczne.
DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Głównymi aktorami byli chłopcy, którzy jak zwykle nie zawiedli nas prezentując swój niezaprzeczalny talent aktorski. Uczniowie przedstawili scenkę w laboratorium Mistrza Dariusza, gdzie stworzono Kobietę na wzór Anioła. Następne scenki to uwalnianie księzniczki przez dzielnego rycerza oraz współczesny obraz kobiety i mężczyzny,który marzy czasem o spokoju z dala od swojej żony. Ponadto, Daniel Jantos zaprezentował „Sonet do Laury”, Paweł Cendal rozmyślał w jaki sposób przypodobać się Bożenie a Mateusz Ślusarczyk zaprezentował swoje umiejętności taneczne przebrany za uroczą Zosię. Nie zabrakło również naszych utalentowanych piosenkarek (Oliwia Bielecka, Izabela Jęsior, Paulina Polańska oraz Julia Cebula) , które wyśpiewały nam znane polskie przeboje o kobietach. Na koniec prowadzący akademię złożyli wszystkim paniom
POWIATOWY KONKURS MULTIMEDIALNY - SUKCES BARTOSZA OLSZEWSKIEGO
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań geograficznych oraz popularyzowanie matematyki poprzez przybliżenie sylwetek i osiągnięć matematyków.
Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac, większość bardzo ciekawych, prezentujących oryginalne
i kreatywne podejście do tematu oraz wysoki poziom merytoryczny.
NASZE POZYTYWNE WYBORY - PROJEKT EDUKACYJNY
W drugi semestrze roku szkolnego 2017/2018 w oddziale przedszkolnym realizowane będą treści zawarte w projekcie edukacyjnym pt "Nasze pozytywne wybory” w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego. W dużym stopniu działania profilaktyczne skupiać będą się na tworzeniu wspierającego, przyjaznego klimatu przedszkola, który pozytywnie wpłynie na zdrowie psychiczne i poczucie wartości oraz motywację dzieci.
Celami głównymi projektu są:
► Formowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za jakość własnego życia i zdrowia.
► Kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
► Wyrabianie postaw społecznych istotnych w profilaktyce uzależnień.
Zaplanowane obszary działań profilaktycznych:
►Profilaktyka zdrowia, zagospodarowanie czasu wolnego. Kształtowanie właściwych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych.
► Przeciwdziałanie agresji i p
EDUKACJA PATRIOTYCZNA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Głównym założeniem projektu jest budzenie miłości do Ojczyzny, ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej. Projekt "Nasze Polskie ABC” zakłada rozszerzenie treści wynikających z podstawy programowej.
Cele szczegółowe
- poznanie wybranych elementów historii państwa polskiego, jego symboli narodowych i hymnu,
- kształtowanie tożsamości narodowej i współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji regionalnych i narodowych,
- dostrzeganie piękna regionu i kraju,
- poznawanie miejsc związanych z historią państwa,
- wdrażanie do właściwego zachowania się podczas uroczystości patriotycznych,
- poznanie ważnych tradycji zwyczajów i obrzędów ludowych wyróżniających naród polski,
- poznanie wybranych tańców ludowych,
- uwrażliwienie na piękno swojego i innych regionów Polski
- przygotowanie dzieci do pracy i życia społecznego, do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW
W ramach projektu "Nasze pozytywne wybory” zawiązał się w pierwszej grupie oddziału przedszkolnego Klub Małych Odkrywców. W każdy poniedziałek młodzi adepci nauki przeprowadzają proste i ciekawe doświadczenia, które pozwalają poznać podstawowe pojęcia z zakresu chemii i fizyki.
Przeprowadzono już pierwsze eksperymenty dotyczące widzialnych promieni słonecznych, zabawy z cieniami rzucanymi przez różne przedmioty oraz wyjaśniono ruch obrotowy oraz obiegowy Ziemi i związane z tym zjawisko dnia i nocy.
KTO POWIEDZIAŁ, ŻE NAUKA MUSI BYĆ NUDNA?
Na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieli uczniowie klasy siódmej naszej szkoły. Swoją kreatywnością i wyobraźnią udowodnili, że nauka nowego dla nich przedmiotu, jakim jest chemia, to nie tylko podręcznik, zeszyt i trwałe zapamiętywanie. Wykonując modele atomów i cząsteczek związków chemicznych pokazali, że nauka poprzez zabawę to doskonały sposób na nabywanie i utrwalanie pewnych wiadomości oraz umiejętności, w tym przypadku na przybliżenie zagadnień związanych ze światem atomów i cząsteczek.
WIECZÓR FILMOWY
16 marca 2018 r. chętni uczniowie z klas I-III spotkali się na wieczorze filmowym zorganizowanym na szkolnym korytarzu. Przynieśli ze sobą poduszki, śpiwory, karimaty i koce, wszystko po to, by zapewnić sobie wygodę podczas oglądania filmu „Mały książę”. Podczas projekcji zorganizowano krótką przerwę na mały posiłek (kanapki przygotowane przez rodziców i wychowawców, popcorn, herbatę).
ZNOWU SIĘGAMY PO SUKCES
Po udanej II edycji ogólnopolskiego konkursu z chemii, uczniowie klasy siódmej naszej szkoły, wzięli udział w III edycji tego konkursu.
Mamy nadzieję, że ich przygotowania zaowocują wysokimi lokatami. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.