• Najnowsze

    Aktualności

        • SUKCES PRZEMKA W UKŁADANIU KOSTKI RUBIKA

          Przemek, uczeń klasy 2, w rewelacyjnym czasie układa kostkę Rubika.

          Co daje układanie kostki Rubika:

          • Wymaga logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania problemów, co może pomóc w rozwoju umiejętności analitycznych i kreatywnego rozumowania.
          • Kształtuje wyobraźnię (zwłaszcza przestrzenną) i s
        • GOŚCIE U NAS W BIBLIOTECE

          We wtorek, 5 marca, gościliśmy w naszej bibliotece Panią Anetę Naporę z Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza w Kłobucku. Pani Aneta przeprowadziła lekcję biblioteczną dla przedszkolaków z grupy, "Sówek’’. Dzieci wysłuchały dwóch bajek przedstawionych w formie teatrzyku kamishibai. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacenie słownictwa i rozbudzenie wyobraźni. Nasz gość obdarował nas kilkunastoma książeczkami, które znajdą się na naszych pólkach. Pani Anecie bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i prezenty oraz zaproszenie do Biblioteki Publicznej w Kłobucku. Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie. W wkrótce ją odwiedzimy.

        • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu – Matematyka w Geografii

          Uczniowie Oliwier Drosik klasa VI oraz Józef Krawczyk klasa VIII zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu MATEMATYKA W GEOGRAFII organizowanego przez I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Śląski Kurator Oświaty oraz Rektor Politechniki Częstochowskiej. Konkurs polegał na rozwiązaniu przekrojowych zadań matematyczno-geograficznych z wykorzystaniem różnych wzorów bez użycia kalkulatora.

        • WICEMISTRZOSTWO POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

          Szkoła Podstawowa w Opatowie wiecemistrzem powiatu w tenisie stołowym!!! 28.02.2024 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krzepicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w Kłobucku w tenisie stołowym. Był to turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli rocznika 2009/ 2010. W rywalizacji dziewcząt i chłopców zgłosiło sie po 6 zespołów. Nasi chłopcy zajęli bardzo wysokie II miejsce i tym samym zagwarantowali sobie awans do zawodów rejonowych! Skład naszej drużyny: 1. Konrad Kowalik 2. Mikołaj Pelikan 3. Bartosz Brzęczek
          Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonu częstochowskiego.

        • CZU, CZUJ, CZUWAJ

          Grupę Sówki odwiedziła druhna Ela, która przez wiele lat prowadziła drużynę harcerską. Spotkanie rozpoczęła harcerskim powitaniem „Czuj, czuj, czuwaj”. W bardzo interesujący sposób opowiedziała o harcerskich tradycjach, a także omówiła elementy swojego ubioru. Przeprowadziła ciekawe, atrakcyjne zabawy i pląsy. Spotkanie zakończyło się przekazaniem iskierki harcerskiej. Wszyscy świetnie się bawili.

        • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          Szanowni Państwo,

          Dziękujemy za wzięcie udziału w XV edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2023/2024. Gratulujemy realizacji i ukończenia programu. Dziękujemy za wypełnienie Testów bezpieczeństwa i Ankiety podsumowującej. Z pewnością będzie to dla nas cenne źródło wiedzy na przyszłość.

        • Dzień Niedźwiedzia Polarnego

          27 lutego grupa przedszkolna "Żabki" obchodziła Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Dzieci poznały najważniejsze informacje i ciekawostki o misiu polarnym, wykonały pracę plastyczną świetnie się przy tym bawiąc. Dzień Niedźwiedzia Polarnego przypomina o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.

        • Dzień Świętego Walentego

          „Na świecie tyle ludzi, ile gwiazd na niebie. Każdy swą gwiazdę w serduszku nosi, a ja w sercu noszę Ciebie!”

          Dzień Świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii oraz przyjaźni. 14 lutego Samorząd Szkolny rozdał kartki walentynkowe, które po same brzegi wypełniły szkolną walentynkową skrzynkę pocztową. Dodatkowo na osłodę – na szkolnym korytarzu można było zakupić słodkie wypieki.

        • Wyjazd uczniów do Parku Wodnego w Częstochowie

          23 lutego klasa 4,6,7 i 8 wraz z opiekunami: Dariuszem Jankowskim, Moniką Krok, Agatą Kempą oraz Sylwią Posmyk udali się do Parku Wodnego w Częstochowie. Miejsce to pozwoliło uczniom na odrobinę szaleństwa, szlifowanie swoich umiejętności oraz wspaniałe spędzenie czasu. Po dwugodzinnej aktywności fizycznej w wodzie, nadszedł czas na uzupełnienie straconych kalorii oraz zakupowe szaleństwo - a to wszystko w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Po dniu pełnym wrażeń, uczniowie wrócili do domów z uśmiechem na twarzy.

        • ZABAWA KARNAWAŁOWA

          W karnawale w karnawale dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma! Bal maskowy, bal maskowy jest naprawdę pomysłowy, można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza. Wszędzie sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy, I Smerfetka razem z nim, nie wiadomo kto jest kim...

        • #LabolatoriaPrzyszłości

          Druk 3D na informatyce Zajęcia z informatyki są idealne do tego, aby zaznajomić uczniów z przedstawieniem druku 3D. Z okazji walentynek uczniowie wydrukowali czerwone serca-breloczki przy użyciu drukarki 3D, którą nasz szkoła otrzymała w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości.

        • Siódmoklasiści z wizytą na Wyższej Uczelni!

          22 lutego 2024r., uczniowie klasy VII z opiekunami odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Było to możliwe dzięki podpisanej między naszą szkołą, a uczelnią współpracy, mającej na celu integrowanie szkolnych i pozaszkolnych działań dydaktycznych uwzględniających pasje i zainteresowania uczniów. Współpraca ta umożliwi uczniom rozbudzanie, ukierunkowywanie i poszerzanie zainteresowań, umożliwiając być może w ten sposób podjęcie świadomej decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji.

        • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

          Uczniowie klasy I ukończyli realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka, który obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć przez wychowawcę, dzieci zweryfikowały swoją wiedzę, rozwiązując na stronie Akademii Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Potwierdzeniem udziału szkoły w programie jest otrzymanie Certyfikatu.

        • Międzynarodowy Dzień Pizzy w Przedszkolu

          Dnia 9 lutego w przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, brały udział w zabawach matematycznych oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne.

        • DZIĘKUJEMY

          Od 29 lipca 2005r. obowiązuje w Polsce ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym

          i elektronicznym (ZSEE). Dlatego wyrzucając elektrośmieci do śmietnika, nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo.

          Elektroodpady to każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Elektroodpadem może być pralka lub komputer, ale też narzędzia, zabawki elektroniczne, playstation, radio czy żelazko. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dzieli się na wielkogabarytowy i małogabarytowy.

        • Dzień Babci i Dziadka w Filii w Wilkowiecku

          Okolicznościowe przedstawienie i spotkanie odbyło się w klimacie PRL-u. Przedszkolaki przeniosły swoich bliskich w czasy PRL-u, które nieodzownie kojarzą się ze staniem w kolejkach, spotkaniami w barach mlecznych, czerwoną oranżadą, szklankami w koszyczkach, świeżymi goździkami i stołami pokrytymi biało-czerwoną ceratą. Podróż do lat młodości była dla babć i dziadków wyjątkowo sentymentalnym przeżyciem. Uczniowie klasy II i III przedstawili humorystyczny skecz, śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz zatańczyli. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecz

        • Biblioteka jak z bajki, czyli nowy wystrój biblioteki szkolnej!

          W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej bibliotece został przeprowadzony remont. Zostało odświeżone pomieszczenie biblioteki. A czytelnia przeszła prawdziwą metamorfozę. Zyskała nowy, estetyczny wygląd. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Pomalowano ściany, położono fototapetę. Zamontowano nowe regały na książki w taki sposób, aby umożliwić czytelnikom wolny dostęp do pólek. Na podłodze znalazła się wykładzina i wygodne pufy. A miły nastrój stworzyła nowa lampa, rolety i kolorowe obrazki na ścianach. To bardzo przytulne miejsce do spędzania czasu podczas przerw. Kolorowe pufy zachęcają do odpoczynku z lekturą, wystarczy tylko sięgnąć na półkę...
          Zakupiono również 412 nowych pozycji książkowych wybranych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.
          13 lutego 2024 roku, w obecności przedstawicieli Rady Rodziców, Dyrekcji Szkoły, Sponsora i Bibliotekarza odbyło się uroczyste j

        • Walentynki w grupie „Żabki” – Filia w Wilkowiecku

          14 luty był dla wszystkich przedszkolaków prawdziwym dniem miłości, przyjaźni i miłych uczuć. Dzieci poznały legendę związaną ze świętym Walentym – słynnym patronem tego wyjątkowego święta. Historia „Walentynek” wywarła na dzieciach duże wrażenie i zachęciła je do udziału w kolejnych zabawach. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z „Walentynkami” m.in.: szukały największego i najmniejszego serca, uczyły się słowa miłość w innych językach, odgadywały zagadki słowne i tworzyły własne kartki walentynkowe. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, wspólnych tańców i spontanicznych emocji. Był to dzień miłych wrażeń oraz pięknych gestów.

        • MATEMATYCZNE WALENTYNKI

          Dziś uczniowie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie świętowali Walentynki w matematycznym stylu.

          W czasie zajęć i przerw rozwiązywali matematyczne sudoku, układali puzzle w kształt serca, uczestniczyli w wyzwaniu polegającym na złapaniu największej liczby serc, wypełniali serce kształtami figur poznanych na matematyce, Odkrywali składniki Eliksiru miłości zaszyfrowanego w układzie współrzędnych.