Najnowsze
Aktualności
Kolejny Sukces!!!
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2024r.
Spośród ponad 2000 uczestników, Dominik i Monika zajęli odpowiednio 11 i 14 miejsce, uzyskując jednocześnie tytuł Eksperta Logicznego Myślenia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pyraminx ułożony przez Przemka
Przemek - uczeń, kl. 2 nauczył się układać kolejną kostkę - Pyraminxa.
DZIEŃ MAMY
Najmłodsza grupa przedszkolna z okazji "Dnia Mamy'' przygotowała własnoręcznie wykonany prezent dla swojej ukochanej Mamy. Z tej okazji dzieci zaśpiewały piosenkę i zatańczyły taniec, który wzruszył nie jedną mamę.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Bajkowa wyprawa”
Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie
„Bajkowa wyprawa”. To zaproszenie dzieci do świata klasycznych bajek. Podczas realizacji przedszkolaki miały możliwość poznania postaci, postaw, przygód bajkowych bohaterów. Celem tego projektu było zarówno rozbudzanie zainteresowania literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa jak i kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. Dzieci poznały bajki pt. "Calineczka", "Kopciuszek" ,"Jaś i magiczna fasola",”Jaś i Małgosia”, „Kot w butach” „O rybaku i złotej rybce” oraz "Trzy świnki".
Wakacje w maju?
Wakacje w maju? Czemu nie! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie od 17 do 26 maja przebywają na Zielonej Szkole w słonecznym Lloret de Mar w Hiszpanii. Każdy dzień to słońce, plaża, nauka i zabawa - tak wspaniałe połączenie uczniowie będą wspominać przez długie lata.
6
Jak zostać ministrantem?
W naszej szkole 13 maja odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły Kubą, który zachęcał chłopców
kl. III to podjęcia wyzwania wstąpienia w szeregi ministrantów naszej parafii. Kuba opowiadał o swojej drodze ministranckiej, jak również o obowiązkach i przywilejach bycia ministrantem.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
OBCHODY TYGODNIA BIBLIOTEK
W ramach obchodów 21 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece miało miejsce spotkanie uczniów kl. I z bibliotekarzem, na którym dzieci słuchały książki Pana Marka Michalaka pt: "Opowieści o tym, co daje moc. Historia o pasji. Konie i szare mydło''.
Po wysłuchaniu nauczyciel bibliotekarz rozmawiał z uczniami o tym, co to jest pasja- hobby, jakie mogą być pasje w życiu dorosłych i dzieci, jak należy je rozwijać. Uczniowie opowiadali o swoich zainteresowaniach, które w przyszłości mogą stać się ich pasjami. Odbyła się też przerwa śródlekcyjna, w czasie której uczniowie prowadzili gimnastykę.
SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNO- LITERACKIM
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Powiatowym Konkursie Plastyczno- Literackim ,,Jan Paweł II oczyma młodego człowieka” i znaleźli się w gronie jego wyróżnionych i laureatów. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Kłobuck, Pan Jerzy Zakrzewski.
W kategorii klas I- III (portret Jana Pawła II) IGA, uczennica klasy II, ZAJĘŁA II MIEJSCE, A KAJA (klasa I) i LEON (KLASA III) OTRZYMALI WYRÓŻNIENIA, w kategorii klas IV- VI (lapbook) MONIKA, uczennica klasy VI, ZAJĘŁA I MIEJSCE, w kategorii klas VII- VIII (wiersz) MICHAŁ (klasa VII) ZAJĄŁ I MIEJSCE, A MARTA (klasa VII) ZAJĘŁA III MIEJSCE.
Ogólnopolski projekt edukacyjny "Zabawa sztuką”
W maju przedszkolaki zakończyły realizację projektu „Zabawa sztuką”. Dzieci realizowały ciekawe zadania, które w procesie twórczej aktywności wprowadzały w świat sztuki, estetyki i wrażliwości na piękno. Kreatywne zabawy pozwalały dzieciom na wyrażenie samych siebie sztuką oraz swobodne doświadczanie szeroko rozumianej sztuki. Wykonując różnorodne prace dzieci odkrywały własne talenty, wyrabiały krytyczne myślenie i gust, a przede wszystkim odnajdywały przyjemność w obcowaniu ze światem sztuki.
Światowy Dzień Pszczoły
Dzień Pszczoły obchodzimy na całym świecie 20 maja, aby uczcić i podkreślić ogromne znaczenie tych drobnych, lecz niezwykle ważnych istot dla naszej planety. Musimy pamiętać, że pszczoły odgrywają kluczową rolę w zachowaniu równowagi ekosystemów, a ich rola w zapylaniu roślin ma ogromny wpływ na produkcję żywności i różnorodność biologiczną.
Światowy Dzień Wody z PAH
Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w akcji Światowy Dzień Wody z PAH pod hasłem „Woda dla pokoju”. Podczas zajęć zrealizowali zagadnienia związane z wirtualną wodą i brakiem dostępu do wody na świecie. Podczas przeprowadzonych doświadczeń, zadań matematycznych, zagadek, quizów, powstających gazetek i kolorowanek, obejrzanych filmów, mieliśmy okazję podyskutować o tym, co każdy z nas mógłby zrobić, aby ograniczyć zużycie wody. Jak należy zadbać o jej niemarnowanie, racjonalnie nią gospodarować jednocześnie wpływając na ochronę naszego najbliższego środowiska i klimatu.
WYCIECZKA DO AFRYKANARIUM
W dniu 16 maja odbyła się wycieczka klasy IV z uczniami klasy III i Va do Wrocławia. Zwiedziliśmy Afrykarium, Ogród Zoologiczny oraz rejsowaliśmy po Odrze.
Na Starym Mieście witaliśmy się z Krasnalami, które (podobno) przynoszą szczęście. Wycieczka zakończyła się szczęśliwie! Dziekujemy
ZIELONA SZKOŁA - DOLINA BARYCZY
W dniach 13-15 maja 2024r. uczniowie klasy 7 i 6 z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę do Doliny Baryczy.
Nasz pobyt odbył się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krośnicach i okolicznych terenach.
Pierwszym punktem pobytu była wycieczka objazdowa elektrycznymi meleksami - Eko-zwiedzanie Doliny Baryczy. Mieliśmy możliwość bycia w największym w Europie kompleksie stawów hodowlanych - Rezerwacie Stawów Milickich. Mieliśmy możliwość poznać środowisko stawów, występującą faunę i florę, poznać genezę i specyfikę hodowli ryb głównie karpi.
"Biblioteka na czasie''
W ramach obchodów 21 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt: "Biblioteka na czasie'' w naszej bibliotece został zorganizowany we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki- Tuliszków kiermasz książki .
Kiermasz będzie trwał od 8 do 10 maja.
Zapraszamy do zakupu ciekawych pozycji książkowych!!!
"Trening pamięci- metody efektywnego uczenia się"
Każdy z nas ma swój preferowany styl uczenia się.
Każda metoda nauki jest na swój sposób dobra. Jednak najważniejsze w tych metodach nauki jest to, że aktywizują określone części mózgu. Przechowują one również informacje w tych właśnie częściach. Zatem im więcej informacji znajduje się w różnych częściach mózgu, tym lepiej są ze sobą połączone. Dominujący styl uczenia się zawsze będzie najlepszym sposobem przyswajania wiedzy, ale potrzebujemy też korzystać z pozostałych stylów, aby pomoc sobie w utrzymaniu i pogłębianiu wiedzy. Np: notowanie, mapy myśli.
"Jan Paweł II oczyma młodego człowieka''
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNO- LITERACKIM "Jan Paweł II oczyma młodego człowieka''
Czekamy na wyniki i życzymy powodzenia!
„Kwiecień miesiącem autyzmu”
Klasy I – III oraz Oddział Przedszkolny „Sówki” brały udział w „Niebieskich Igrzyskach” – projekcie zorganizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.
Igrzyska były podzielone na dwie części – edukacyjną, która miała na celu uświadomić i uwrażliwić dzieci na temat tego zaburzenia. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest autyzm i czym się charakteryzuje. Druga część Igrzysk – sportowa – pokazała, że każde dziecko może sprawdzić się w różnorodnych konkurencjach i poczuć się jak prawdziwy sportowiec. Najważniejsze jednak nie są wyniki końcowe, a wspaniała i wspólna zabawa. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal, a każda klasa dyplom za uczestnictwo w zawodach.
Moje Kieszonkowe!
Przyszłość naszych dzieci zależy od tego, jaką przekażemy im wiedzę oraz wzorce w zakresie podejścia do pieniędzy. To dorośli są wzorem zachowań dla swoich dzieci. Zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Dotyczy to całego życia, także sfery finansowej.
Istotnym jest nauczenie dziecka prawidłowego obchodzenia się z pieniędzmi i umożliwienie mu zrozumienia zasad funkcjonowania pieniądza.