Najnowsze
Aktualności
I Regionalny Konkurs Plastyczny
Uczniowie klasy I i II wzięli udział w I Regionalnym Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną 3D, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Herbach. Miło nam poinformować, że Katarzyna Bachniak otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.Gratulujemy:)
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Przedszkolaki zaangażowały się w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 2 kwietnia solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu zaświeciły na niebiesko.
XVII Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „Wiosna 2021”
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Plastyki Obrzędowej „ Wiosna 2021”. Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria „Kwiaty bibułkowe, kwiaty papierowe”:
I miejsce- Alicja Strzelczyk, Iga Jantos, Dawid Krasiński
II miejsce- Monika Strzelczyk
Światowy Dzień Zdrowia 2021
Corocznie - od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.
Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w kwestii zdrowia publicznego na świecie. W tym roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: ,,Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!’’
LAUREATKA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO
Z wielką radością informujemy, że Dominika Książek, uczennica klasy VIII, została laureatką etapu wojewódzkiego VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”, którego organizatorem jest Fundacja ,,Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ.
To kolejny sukces uczennic naszej szkoły w zmaganiach polonistycznych.
LEKCJE Z KLIMATEM
Gratulujemy naszym uczniom, którzy wraz z opiekunami wzięli udział w spotkaniu online na temat ochrony klimatu, zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Podczas zajęć przybliżono uczniom tak istotne dziś kwestie środowiskowe, będące uzupełnieniem wiedzy przekazywanej na lekcjach.
W webinarium wzięli udział eksperci Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a także współautorzy publikacji „Klimatyczne ABC”.
Konkurs poetycki „Wirusoochrona”
W oddziałach przedszkolnych został przeprowadzony konkurs poetycki „Wirusoochrona”. Był on adresowany do dzieci i ich rodziców. Celem konkursu było promowanie podstawowych zasad higieny osobistej w czasie pandemii, inspirowanie dzieci i rodziców do aktywności twórczej. Na konkurs wpłynęło kilka prac. Oceny wierszy dokonały panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kłobucku.
POWITANIE WIOSNY
Klasa III powitała wiosnę wykonując w szkole prace plastyczne i lapbooki. W poszukiwaniu oznak wiosny uczniowie wybrali się na spacer do swoich ogrodów.
3
Wielkanocne kartki
Wielkanoc to czas nadziei, otuchy i wiary w drugiego człowieka. Uznawane za najważniejsze i najradośniejsze święto w roku wypełnia szczególna symbolika. Do koszyków trafiają zdobione pisanki i jaja - symbol nowego życia, sól oznaczająca oczyszczenie, wędlina – zdrowie, a chleb ma zapewnić dobry los. Święta Wielkiej Nocy to także czas życzeń składanych rodzinie, przyjaciołom i znajomym. W dobie Internetu i telefonów komórkowych często wystarczy krótki SMS lub łańcuszek z wierszykiem rozesłany na portalu społecznościowym.
Potrzebujemy aktywności! Pandemia, a brak ruchu.
Pandemia nie służy utrzymaniu naszej sprawności fizycznej. To okres, kiedy spędzamy bardzo dużo czasu przed ekranami komputerów, tabletów czy smartfonów. A przecież zdrowy rozwój to doświadczanie świata poprzez ruch, wartościowe odżywianie i regenerujący sen.
Zawieszenie pracy stacjonarnej w przedszkolach
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
UWAGA KONKURS FOTOGRAFINCZY "Wielkanoc w domu z CRL"
Mając na uwadze, że przez wzgląd na sytuację epidemiczną zbliżające się święta powinniśmy spędzić w domach z najbliższymi, chcąc wszystkim umilić ten czas Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w świątecznym konkursie fotograficznym "Wielkanoc w domu z CRL".
Konkurs jest adresowany do osób w każdym wieku, do miłośników fotografii i do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fotografią.
Makiety architektury romańskiej i gotyckiej
Uczniowie klasy 5 wykonali w ramach zadań z historii wspaniałe makiety. Przedstawiają one architekturę sakralną okresu średniowiecza. Jest to styl budownictwa romański i gotycki. Efekty pracy są imponujące. Uczniowie w swych pracach zawarli szczegóły architektury i klimat wymienionych stylów.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO- JĘZYKOWY DLA KLAS I-III
Nowa galeria SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO- JĘZYKOWY DLA KLAS I-III została dodana do albumu fotograficznego
W marcu w Szkole Podstawowej w Opatowie odbył się konkurs plastyczno-językowy dla uczniów klas I-III pt. „My Family Tree”. Chętni uczniowie wykonali dowolną techniką drzewa genealogiczne swoich rodzin. Nazwy członków rodziny należało napisać po angielsku.
Konkurs zakończył się następującym wynikiem:
Jak sprawić, by być bezpiecznym w sieci?
Sieć to nie tylko lekcje online, dostęp do wiedzy i rozrywki. To także poważne zagrożenia, z którymi muszą się zmierzyć zarówno uczniowie, rodzice, a także pośrednio – nauczyciele.
Edukacja zdalna powoduje, iż spędzamy coraz więcej czasu przed komputerem, stąd też należy wykazać się rozwagą i czujnością.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
22 kwietnia uczciliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki. Święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU
Nowa galeria PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU została dodana do albumu fotograficznego
Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.
Uczniowie klasy pierwszej w poszukiwaniu wiosny
W ramach tematyki wiosennej uczniowie klasy pierwszej poznali kwiaty oraz ptaki, które zwiastują wiosnę. W grupach wykonali plakaty o ptakach, ich gniazda, wędrówki i siedliska. Podczas zajęć z edukacji technicznej wykonali przebiśniegi. W poniedziałek kilkoro uczniów wybrało się do ogrodu w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.
Jak myśleć pozytywnie i uwierzyć w siebie?
Poprzedni rok, który zapisał się w naszej pamięci mało pozytywnie rzutuje także na ten, który niedawno się rozpoczął. Jak tu myśleć pozytywnie, gdy wokół dzieje się tyle złego…? Codzienne informacje związane z pandemią, dramatami przedsiębiorców, rosnącymi cenami oraz niepewność, co przyniesie jutro… Gdzie tu optymizm? Warto zastanowić się nad tym. Optymizmu można się nauczyć. Wśród wielu anegdot związanych z ks. prof. Józefem Tichnerem jest ta, o małej dziewczynce, która uczestniczyła w spotkaniu księdza z dziećmi. Kapelan opowiadał im wtedy o stworzeniu świata i człowieka. Po przydługiej opowieści zadał dzieciom pytanie: Jak myślicie, kto udał się Panu Bogu najlepiej? Niebieskooka blondyneczka, która stała pośrodku grupy słuchających dzieci, rozłożyła rączki i słodkim głosikiem odpowiedziała: Chyba ja!