Najnowsze
Aktualności
FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO.
Mamy zaszczyt poinformować, że Natalia Pokorska, uczennica klasy VIII, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO
W dniu 16.03.2021 r. wyłoniono zwycięzców POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO, zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku pod honorowym patronatem Starosty Kłobuckiego. Wśród licznej, bo pięćdziesięcioosobowej grupy uczestników szkół podstawowych, były uczennice naszej szkoły, a wśród nich NATALIA POKORSKA, KTÓRA ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE. Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy, a Natalii gratulujemy sukcesu
POCHWALMY SIĘ
Uczniowie klasy 4 wykonali wspaniałe makiety skrzyżowania. W klasie 4 na lekcjach techniki realizowana jest część komunikacyjna i w związku z tym prezentując zdobytą wiedzę uczniowie wykonali piękne i precyzyjne prace. Jesteśmy pewni, że wiedzą o przepisach ruchu drogowego jest świetnie przyswojona. Brawo!
"Poszukiwania wiosny"
Uczennice klasy I tworzyły na zajęciach rozwijających obraz malowany dłońmi. Tematyka na jaką się zdecydowały była jasna, " Poszukiwania wiosny". Mamy nadzieję, że jest Ona blisko. Poza tym Milena, Lena i Natalia udowodniły, że własnymi rączkami można stworzyć ciekawą pracę.
Światowy Dzień Wody z PAH
22 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wody.
Z tej okazji, nasza szkoła została zgłoszona do akcji "Światowy Dzień Wody z PAH.’’
W ramach projektu uczniowie kl. VIb, VII i VIII wraz z opiekunami biorą udział w programie WIEM I DZIAŁAM.
Jest to całotygodniowy cykl zajęć online o mądrym pomaganiu, w trakcie których uczniowie dowiadują się jak reagować na kryzysy humanitarne, na świecie spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznają się z praktycznymi pomysłami na działania w tej kwestii.
WRACAMY CZASOWO DO NAUKI ZDALNEJ W SZKOŁACH
18.03.2021
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
ETYKIETA MA ZNACZENIE
Na każdym sprzęcie gospodarstwa domowego lub RTV – pralce, lodówce, zmywarce, czy telewizorze – widnieje biała naklejka z kolorowymi paskami i literami. To etykieta energetyczna oznaczająca, do jakiej klasy energetycznej należy urządzenie. Ale co dokładnie oznaczają symbole A czy G? Czy warto brać je pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu?
Dołącz do naszej szkoły
Chcesz wiedzieć, jak wygląda nauka, zabawa, praca z nami?
Obejrzyj https://www.youtube.com/watch?v=D4KLq47S6K8
PROJEKT EDUKACYJNY - EKO LUDEK
W ramach Projektu Edukacyjnego Eko Ludek - Edycja II zrealizowano w Oddziale Przedszkolnym następujące tematy:
♦ Piękne regiony naszego kraju.
Zapoznano dzieci z charakterystycznych cechami terenu górskiego oraz znanymi miejscowościami górskimi. Mapa fizyczna i albumy krajobrazowe były głównym źródłem informacji.
Projekt Erasmus+ w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie dobiegł końca
Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w powiecie kłobuckim zrealizowała projekt w ramach programu Erasmus+. Szkoła uczestniczyła w akcji KA2 (współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategiczne, współpraca szkół). Projekt “Improving the well-being of students is the basis to be a good European Citizen” realizowany był w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie od 01.09.20218r. do 28.02.2021r. Szkołami partnerskimi były: Staatliche Regelschule "Georg Kresse" Triebes (Niemcy) - koordynator, GO! Koninklijk Atheneum MXM w Merksem (Belgia), Frejlev Skole w Aalborg (Dania). Koordynatorkami projektu były p. Malwina Kauf i p. Beata Strzelec.
I EDYCJA PROGRAMU GRANTOWEGO TO(DZIAŁA)MY! ROZSTRZYGNIĘTA.
Miło nam poinformować, że nasz projekt „Zaczarowany Ogród” zyskał uznanie jury Konkursu grantowego TO(działamy)MY!”, realizowanego w ramach projektu edukacyjnego wraz z UNICEF Polska i FUNDACJI SANTANDER Bank Polska S. A.
Wygrana to grant o wartości 2 000 zł – kwota ta zostanie przeznaczona na zagospodarowanie ternu wokół szkoły.
ZAPROSZENIE
Uczniowie klasy 4 w ramach pracy z historii wykonali piękne zaproszenia w imieniu Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na obiad, który ma się odbyć na Zamku Królewskim w Warszawie. Zaproszenie należało skierować do osoby, która zdaniem uczniów jest interesująca i chcieliby z nią się spotkać. Osobami, które interesują naszych czwartoklasistów są, min. Olga Tokarczuk, Piotr Żyła, Maria Konopnicka, Andrze Duda, Bogdan Sośniak oraz wielu innych zacnych osobistości.
#lekcja Higieny#Wirusoochrona
9 marca odbyły się zajęcia w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona” organizowane przez sanepid . W zajęciach brały udział 3 grupy przedszkolne: 3-4 latki, 4-5 latki i 6 latki. Najstarsze dzieci wysłuchały bajki pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana", młodsze grupy wysłuchały opowiadania „O wirusie, który nosił koronę”. Następnie omówiliśmy czynności, które wzmacniają odporność i związane są z utrzymaniem właściwej higieny. Dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie rąk. Zapamiętały również, że oprócz higieny własnego ciała ważne jest utrzymanie higieny wokół siebie poprzez dbanie o czystość pomieszczeń i zabawek. W utrwaleniu tej wiedzy pomocne były wierszyki związane z higieną osobistą, piosenka o coronavirusie oraz plakaty i książeczki, które dzieci wykonały w ramach zajęć plastycznych.
Jak się uczyć?
Bez wątpienia żyjemy w epoce łatwego dostępu do wiedzy i informacji. Często problemem nie jest już ich niedostępność, ale raczej brak umiejętności efektywnego ich przyswajania i organizowania.
To, czy potrafimy skutecznie przyswajać nową wiedzę, rozumieć, organizować i wykorzystywać w praktyce, często ma bezpośrednie przełożenie na wyniki, jakie osiągamy w szkole. To może w przyszłości przełożyć się na rodzaj wykonywanej przez nas pracy, czy status społeczny itd.
„7 dni dla wody i klimatu"
22 marca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie kl. VIb, VII i VIII, w dniach od 15 do 21 marca wezmą udział w kursach mailingowych ,,7 dni dla wody i klimatu’’. To codzienna dawka informacj i o wodzie, klimacie oraz globalnych wyzwaniach.
W sam dzień Światowego Dnia Wody, czyli 22 marca uczniowie będą uczestniczyć w webinarze, podczas którego dowiedzą się, jaką rolę pełni woda w wywoływaniu kryzysów humanitarnych, a także jak wygląda pomoc humanitarna w obszarze WASH, czyli m.in. zapewnianie dostępu do wody, sanitariatów oraz edukacja higieniczna. Młodzież usłyszy także o realnych wyzwaniach wodnych w Sudanie Południowym oraz o doświadczeniach Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH).
Kreatywność to stan ducha i umysłu – poznaj zestaw ćwiczeń
Kreatywność i innowacyjność to obok krytycznego myślenia jedna z najważniejszych kompetencji XXIw. Współczesny świat stawia wymagania, którym sprostać może tylko osoba kreatywna, czyli myśląca w sposób nietypowy, oryginalny, nowatorski, wykraczający poza schematy. Wobec takich wymagań spróbuj rozbudzić swoją kreatywność. Znajdź czas i miejsce na indywidualność, i pomysłowość.Rozwijanie kreatywności w praktyce!
Połącz naukę z dobrą zabawą:)
Nie masz pojęcia, ile Twoi rodzice daliby za to, żeby usłyszeć od Was słowa: „Mamo, ja chcę się jeszcze trochę pouczyć!”. Czy to w ogóle możliwe? A jeśli tak, to w jaki sposób?
Zapewne zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach ,,przeładowany’’ jesteś elektronicznymi bodźcami. Teraz, jak nigdy wcześniej jesteś od małego bombardowany elektronicznymi treściami. Ma to na pewno ogromny wpływ na sposób przyswajania przez Ciebie wiedzy. Łatwo możesz to dostrzec, gdy masz przez dłuższy czas skupić się na jednej, stosunkowo powtarzalnej i monotonnej czynności. Masz z tym problem!
DZIEŃ KOBIET W KLASACH 1-3
8 marca uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia Paniom i dziewczynkom. Przygotowali również upominki i kwiaty dla koleżanek. Nie obyło też się bez słodkiego poczęstunku. Każda z grup zaprezentowała wiersze i piosenki dedykowane wszystkim małym i dużym kobietkom.
KOBIETY W OBIEKTYWIE
W dniu 8 marca 2021r. rozstrzygnięto konkurs Samorządu Uczniowskiego pt. „Kobiety w obiektywie”. Wszyscy uczniowie nadesłali piękne zdjęcia. Wybór okazał się bardzo trudny. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.
Kategoria wiekowa- kl. 0- III: