W dniu 25 listopada 2025 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pt. „OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru”.
Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich, a także rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych oraz prowadzeniu działań prewencyjnych.
Na konkurs wpłynęło 41 prac w czterech kategoriach wiekowych, z których 20 zakwalifikowało się do etapu powiatowego.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia 2025 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Opatowie.
Wyróżnionym gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkurs