• Wspieramy edukację na wyższym poziomie

          • Dynamiczny rozwój programów komputerowych spowodował rozwój pomocy dydaktycznych. Jedną z nich są interaktywne symulacje eksperymentów fizycznych i chemicznych, które z powodzeniem wykorzystujemy na naszych zajęciach. Tego typu pomoc dydaktyczna pozwala na lepsze zrozumienie fizyki oraz chemii i zachęcenie uczniów do zgłębiania wiedzy z tego zakresu. Dodatkowym atutem jest praca w środowisku wirtualnym, a dobrze przemyślane symulacje uatrakcyjniają zajęcia, jak również mogą mieć pozytywny wpływ na wyniki nauczania i wartość poznawczą fizyki, czy chemii.

            Uczniowie mogą pracować samodzielnie „przed komputerem” lub w grupach, pokazując jednocześnie symulację na monitorze interaktywnym. Pozwala to na „żywą” dyskusję z uczniami i możliwość wyjaśnienia przedstawionego zjawiska.

            Prezentowane eksperymenty przedstawione są w prosty i atrakcyjny sposób, tak aby uczeń nie był „przygnieciony” ich stroną naukową, a został „wciągnięty” w proces ich poznawania

            i jednocześnie odkrywania praw fizycznych lub chemicznych. Symulacje te pozwalają też na szybkie weryfikowanie stawianych hipotez, co w realnych doświadczeniach może być czasochłonne. Przyjemna i dobrze zbalansowana kolorystyka połączona z humorystycznymi elementami wraz z naturalną scenerią powoduje, że symulacje te mają często charakter zabawy, co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla ucznia i „wciągającymi” do poznawania.

            Zobaczcie sami

            328905381_5833258460084259_8764979152140520959_n.mp

            4329277113_8798047640266194_4678077544500673135_n.mp4

          • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

          • W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2022 zorganizowany został indywidualny konkurs dla uczniów pn."Nie czas na nudę!"

            Wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Natalia Kempa, Agata Biernacka, Maja Kubicka, Amelia Lizurej.

            Laureaci konkursu otrzymali imienne dyplomy oraz nagrody książkowe.Gratulujemy!

          • RELACJA - POZYTYWNA SYTUACJA

          •  

            Zmiany w kulturze szkoły pojawiają się z dnia na dzień. W istocie wymagają one poświęcenia, cierpliwości, nauki i praktyki. Dlatego często sposób, w jaki dorośli  reagują na niewłaściwe zachowanie dzieci jest dla młodych istotnym wzorcem postępowania.

            Każdy dorosły powinien rozumieć, że jakość relacji i atmosfera panująca w środowisku rodzinnym, a także w szkole, mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania uczniów w społeczności szkolnej, jak również przekładają się na efekty w nauce.

            Bardzo zależy nam, aby w naszej szkole młodzież czuła się pozytywnie wzmacnianaw przypadku jakichkolwiek niepowodzeń. Ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że możemy odnieść sukces jedynie w porozumieniu na płaszczyźnie rodzic – uczeń – nauczyciel.

            W związku z tym, w nowym roku szkolnym przystąpiliśmy do cyklu warsztatów dla rodziców, nauczycieli i uczniów pod hasłem: "Każdy nałóg żywi się deficytami emocjonalnymi’’.

            Pierwsze warsztaty dla rodziców odbyły się w budynku naszej szkoły, dnia 31 lutego.

            Składamy serdeczne podziękowania Pani Edukator – Małgorzacie Dudzińskiej za cenne warsztaty oraz wszystkim rodzicom uczestniczącym w spotkaniu. Mamy nadzieję, że wspólna praca pozytywnie wpłynie na zachowania naszych dzieci, jak również wzmocni ich poczucie wartości i motywację do działań w obszarze intelektualnym, fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Bo przecież bez zachowania równowagi między wszystkimi obszarami funkcjonowania człowieka, nie jest możliwy integralny rozwój młodzieży.

          • WARSZTATY PLASTYCZNE

          • Uczniowie z klas-1-4 oraz przedszkolaki brały udział w warsztatach plastycznych- malowania bombek. W trakcie zajęć dzieci malowały bombkę farbami, nadając jej bożonarodzeniowy nastrój, Następnie zdobiły obsypując ją kolorowymi brokatami. Uczestnictwo w zajęciach to wspaniała okazja, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          • #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - STYCZEŃ

          • Podczas świąteczno-noworocznych lekcji programowania uczniowie wykorzystywali kolejkę „Intelino”. Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji lub stosować ukryte czujniki i tworzyć polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Uczniowie programowali w zabawnej grze i próbowali wykorzystywać nowoczesne technologie w praktyce.

          • NOWY ROK – NOWE WYZWANIA!

          • W ramach projektu ogłoszonego przez Senat RP: Rok 2023 – Rokiem Mikołaja Kopernika,

            do którego przystąpiła nasza szkoła, uczniowie wraz ze szkolnymi koordynatorami projektu podejmą szereg działań mających na celu przybliżenie postaci i zasług Mikołaja Kopernika dla nauki. Mamy już za sobą pierwsze zadanie – młodzież postanowiła namalować portret wybitnego astronoma oraz wykonała modele przestrzenne Układu Słonecznego.

            Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy talentu malarskiego!

            Mamy nadzieję, że kolejne Wasze dzieła będą równie wspaniałe i ciekawe.

          • XX GMINNY FESTIWAL KOLĘD

          • 12 stycznia 2023 r.  odbył się XX Gminny Festiwal Kolęd. Wysłuchano prezentacji wokalnych uczestników z czterech kategorii wiekowych. Komisja oceniająca w składzie: Anna Szymocha- Drutowska, Lucyna Desperak i Zdzisława Chrząstek  przyznała miejsca i wyróżnienia. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły: Wiktoria Czuba zajęła I miejsce, Agata Prorok – III miejsce, a  Maja Kubicka, Karolina Przybylska i Natalia Kempa- wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.
            Gratulujemy wszystkim udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych. Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich uczestników konkursu.

          • TALENTY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

          • W dniu 11.01.2023 r uczniowie kl.III uczestniczyli w wyjeździe do kina Częstochowie.Wyjazd był nagrodą w konkursie organizowanym przez miesięcznik" Twój Kurier Powiatu" pt." Komiks o swojej gminie".

            Uczennicami, które wykonały nagrodzony Komiks były Milena Kukuła i Natalia Kempa pod opieką Grażyny Makles.

          • PRZEDSTAWIENIE O BOŻYM NARODZENIU

          • W kościele parafialnym w Opatowie podczas obchodów Święta Chrztu  Pańskiego dzieci z grupy przedszkolnej "Sówki’’ z  naszej szkoły zaprezentowały przedstawienie o Bożym Narodzeniu.

            Wystawione przez dzieci Jasełka były dla wszystkim niezwykłym przeżyciem. Dzieci swym pięknym występem zachwyciły zgromadzonych w kościele parafian i gości.

          • IV GMINNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DACHL-LÄNDER

          • 15 grudnia już po raz czwarty uczniowie naszej gminy konkurowali ze sobą w konkursie z języka  niemieckiego. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych oraz znajomością słownictwa bożonarodzeniowego.

             

            Wśród najlepszych znaleźli się:

            I miejsce – Klaudia Najman (SP Opatów)

            II miejsce – Hubert Szyjka (SP Opatów)

            III miejsce – Julia Karbowska (SP Waleńczów)

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

            Pragniemy również wspomnieć, że głównym fundatorem tegorocznych nagród było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek. Dziękujemy!

          • SUKCES NASZEGO UCZNIA!

          • 16 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny etap II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Uczniowie zaanzażowani w przygotowanie się do konkursu mieli za zadanie przeczytać lekturę „Christmas Stories”-wydawnictwa POLTEXT. Arkusz konkursowy sprawdzał znajomość treści lektury.

            Z przyjemnością informujemy, że do etapu międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim zakwalifikował się Filip Kędziora, uczeń klasy 7. Kolejny etap w marcu będzie sprawdzał znajomość tym razem dwóch lektur “Around the World in Eighty Days” i “The Hound of The Baskervilles”.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

          • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

          • W grupie przedszkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci. Głównym celem było wykonanie świątecznych ozdób. Dzieci z pomocą Pani Beaty wykonały bombki i stroiki świąteczne. Przedszkolaki były zaangażowane w ich wykonanie. Powstały piękne ozdoby. Dziękujemy Pani Beacie za kreatywne warsztaty.

          • „Święta Pachnące Piernikami”

          • 16 grudnia w Oddziale Przedszkolnym przy SP. im. Jana Pawła II w Konieczkach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kulinarno – plastycznego „Święta Pachnące Piernikami”.

            Dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie. Weronika Książek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

          • #Laboratoria Przyszłości

          • Maszyny proste są w naszym życiu od zawsze. Znane był już w starożytności i po dziś dzień pomagają nam w codziennym życiu. Ale czym tak właściwie są? Chodzi tutaj przede wszystkim o urządzenia, dzięki którym potrzebujemy niewielkiej tylko siły przy podnoszeniu lub też przesuwaniu różnego rodzaju ciężarów.

            Przykładem maszyny prostej jest m.in. dźwignia dwustronna, na zasadzie której działają nożyce, kombinerki, żuraw do czerpania wody, huśtawka.

            Stąd uczniowie klasy VIIIb, na zajęciach z fizyki postanowili wykorzystać drukarkę 3D, w którą została wyposażona pracownia fizyczno-chemiczna.

            Stworzyli model dźwigni dwustronnej aby zaprezentować jej działanie.

          • Wigilia w grupie przedszkolnej "Smerfy" - Filia w Wilkowiecku

          • W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszej grupie "Smerfy" Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Dzieci zajadały własnoręcznie ozdobione pierniczki oraz owoce, nie zabrakło również tradycyjnego dania - ryby. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

          • JASEŁKA

          • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

            W świąteczną atmosferę wprowadziły nas przedszkolaki grupy: „Sówki’’, które wraz z wychowawcą oraz uczniami kl. I-III przygotowały przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli oraz innych postaci przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

            Uroku inscenizacji dodały kolędy, pastorałki oraz tańce, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.