• CENTRUM NAUKI KOPERNIK

          • Uczniowie klasy 4 i 5 wyjechali 20 czerwca na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce to prawdziwy raj dla wielbicieli nauki, pasjonatów eksperymentowania oraz odkrywców, którzy lubią się przy tym dobrze bawić. Tajemnice natury, zawiłe reakcje chemiczne, czy nieodkryty świat fizycznych zjawisk już nie jest taki skomplikowany, po przemierzeniu przez uczniów wystawy Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczyli się przez zabawę.

             

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie"

          • Grupa przedszkolna "Smerfy" zrealizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie". Celem projektu było kształtowanie świadomości ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych, promocja idei ekologicznych oraz rozbudzanie kreatywności. Dzieci zrealizowały zadania projektowe, świetnie się przy tym bawiąc. Przedszkolaki zrealizowały następujące zadania: Gazetowa gimnastyka dla każdego smyka - ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem gazet; Dłonie sprawne mieć będziemy, bo papiery często tniemy - trenowanie sprawności dłoni podczas cięcia gazet; Zakładki zrobimy i dziadkom wręczymy; Papierową czapkę mam i ozdobię ją dziś sam - ozdabianie czapek z gazet; Zamki zbudujemy, rolki użyjemy - tworzenie zamków z papierowych rolek; Fotobudka powstać może, karton nam w tym dopomoże - tworzenie fotobudki z kartonu; Tekturowe choinki zrobimy; Dziś ubrania ozdabiamy i na sznurek je wieszamy - tworzenie papierowych szablonów ubrań, ozdabianie ich i wieszanie na sznurku; "Wehikuł czasu" mam i w podróż wyruszę w nim sam; Na gazetach gramy i muzykę odkrywamy – tworzenie muzyki z wykorzystanie gazet; Tekturowe kwiaty dla Taty i Mamy, bo bardzo ich kochamy; Samoloty dziś latają i do celu podążają; Wytłaczanki gromadzimy z nich owady utworzymy - tworzenie biedronek z wytłaczanek po jajkach; Na upalne dni mały wachlarz zrób i Ty – tworzenie wachlarzy oraz inne.

          • WYJAZD DO SALI ZABAW "LEMON" W BLACHOWNI

          •  W wtorek 20 września grupa przedszkolna "Smerfy" oraz klasa I i II Filialnej Szkoły Podstawowej w Wilkowiecku uczestniczyła w wycieczce do Sali Zabaw "Lemon" w Blachowni. Dzieci integrowały się podczas wspólnej zabawy. Przez cały czas zabawy uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych podopiecznych.

          • WYCIECZKA DO MUZEUM 303 W NAPOLEONIE I RANCZA ZAGATA W GRABARZACH

          •  W poniedziałek 22 maja grupa przedszkolna "Smerfy" oraz klasa I i II Filialnej Szkoły Podstawowej w Wilkowiecku uczestniczyła w wycieczce do Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie oraz Rancza "Zagata" w Grabarzach. Dzieci obejrzały eksponaty znajdujące się w muzeum, miały okazję obejrzeć i usiąść w prawdziwym helikopterze. W Ranczo "Zagata" podopieczni zobaczyli różne zwierzątka oraz mogli wydoić sztuczną krowę, przejechali się wyjątkową ciuchcią. Wzięli również udział w warsztatach płukania złota. Wycieczka była ciekawą przygodą oraz uroczym miejscem do spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz do utrwalenia reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

          • Kolejne sukcesy plastyczne!

          •  Miło nam poinformować o sukcesach plastycznych w Wojewódzkim Konkursie "Zaczarowany ogród" . Wśród przedszkolaków nagrodę zdobyła Zuzanna Antonczak. W kategorii klas młodszych 1 miejsce zajęła Milena Kukuła, 2 miejsce Paulina Bator, Kajetan Bujak, Karolina Przybylska, Lena Książek, 3 miejsce Wiktoria Czuba, Róża Szyjka. W kategorii klas starszych 2 miejsce przyznano Mai Pawelak oraz Karolinie Grobelak. Gratulujemy

          • Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”

          • Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych naukowcach i wynalazcach. W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie i z pomocą Ignacego, jego współpracowników oraz ciekawych gości, stali się promotorami nauki wśród swoich rówieśników!

            Zdobyli wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznali wybitnych, polskich naukowców -  nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.

            Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za zaangażowanie!

          • MATEMATYKA PRZED WAKACJAMI TO...

          • MATEMATYCZNE GOFRY

            WAKACYJNE MARZENIA ZAMKNIĘTE W SZEŚCIANACH

            "POTWORNA" SYMETRIA

            GRY STRATEGICZNE

            SYMETRIA W SERWETKACH

            ORIGAMI - SZEŚCIANY

            SŁODKIE GRANIASTOSŁUPY I INNE BRYŁY

            SYMETRIA W RUCHU

          • PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN

          • W dniu 06.06.2023r w duchu wdzięczności i radości za I Komunię Świętą, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, ks. Proboszczem i nauczycielami uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Zwiedzili również ruiny zamku w Mirowie oraz zamek w Bobolicach.

            Pielgrzymka pozwoliła dzieciom poznać miejsce kultu religijnego a także dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła na miłe spędzenie czasu w otoczeniu najbliższych osób.

          • "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

          • 7 czerwca o godz. 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki w ramach akcji ,,Jak nie czytam jak czytam”.

             Nasza szkoła również włączyła się w akcje. Uczniowie czytali  swoje ulubione książki na terenie szkoły i boiska szkolnego. Wielkie skupienie i zaciekawienie wzbudziło czytanie książki przez ucznia w języku ukraińskim. 

            Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach.

            Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy!

          • XIX GMINNY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

          • W dniu 12 czerwca 2023r został rozstrzygnięty XIX Gminny Konkurs Piosenki Religijnej  w Złochowicach. Odbyły się także występy laureatów.

            Nasza szkoła ma swoich zwycięzców:

             

            w kategorii klas: 1-3

             I miejsce: Klaudia Konieczna

               Wyróżnienie: Agata Biernacka

             

            w kategorii klas: 4-6

             I miejsce: Agata Prorok

             

            w kategorii klas: 7-8

            I miejsce: Lena Kęsik

             

            Gratulujemy!

          • IV Powiatowy Plener Tatuażu pt.: "Tatuaż z miastem w tle"

          • W dniu 05.06.2023 r odbył się IV Powiatowy Plener Tatuażu pt.:" Tatuaż z miastem w tle", którego organizatorem jest nasza szkoła oraz Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku. Uczestnicy konkursu w ciągu dwóch godzin muszą zaprojektować i wykonać tatuaż, który będzie zawierał fragmenty zabytkowej architektury Kłobucka.Pomysłodzwcą inicjatywy jest Grażyna Makles. W tegorocznej edycji najlepszą pracę wykonała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim,drugie miejsce zajęli przedstawiciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Popowa, trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku, a czwarte i piąte miejsce zajęli uczniowie że Szkoły Podstawowej w Opatowie.

          • KLASA 7 W PROJEKCIE ETWINNING „LET’S GET TO KNOW EACH OTHER”

          • W lutym rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą GO! Atheneum MXM w Merksem z Belgii. Cieszymy się, że nasze wcześniejsze doświadczenia związane z realizacją projektu Erasmus+ pozwoliły nam na kontunuację współpracy z tą wyjątkową placówką. Nasz projekt nazwaliśmy: „Let's get to know each other!”. Tytuł projektu nie wskazuje na naszą wcześniejszą znajomość, lecz chodzi tu bardziej o uczniów, którzy nie uczestniczyli we wspomnianym projekcie.

            Wspólnie z koordynatorem ze szkoły z Belgii uzgodniliśmy poszczególne zadania do wykonania. Pierwszym z nich było wykonanie propozycji logo projektu, następnie tworzyliśmy avatarki na platformie Voki. Kolejnym zadaniem było nagranie filmu o szkole. Było to zadanie wieloetapowe i czasochłonne, jednak jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Następnie podjęliśmy wyzwanie stworzenia zakładki do książki promującej najciekawsze miejsca w Polsce i Belgii. Do wykonania projektu wykorzystaliśmy zasoby Canva. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi rezultatami naszych działań.

             

            W ramach realizacji projektu, jego opiekunki p. Malwina Kauf i p. Anna Zalewska-Bujak, odbyły stacjonarne szkolenie „Transformacja cyfrowa z eTwinning”, które wzbogaciło nasz zespół w ciekawe pomysły na realizację zadań w projekcie. Szczególnie ciekawy był wątek wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie nauczania.

          • Pierwsza edycja konkursu „Ekopracownia pod chmurką” została rozstrzygnięta.

          • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie nagrodzonych.

            Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, mamy możliwość  stworzenie przestrzeni do prowadzenia terenowych zajęć dydaktycznych. Na konkurs wpłynęło 151 wniosków, a jego celem było dofinansowanie zadań dotyczących utworzenia na terenie należącym do placówek oświatowych przestrzeni do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody.

            Gratulujemy!

            Cieszymy się, że niebawem będziemy mogli tworzyć naszą Eko Bazę na świeżym powietrzu.

          • NASZ UCZEŃ EKSPERTEM LOGICZNEGO MYŚLENIA

          • Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Filip Kędziora zajął 13 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia, zdobywając tym samym tytuł Eksperta Logicznego Myślenia.

            Gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów.

          • SUKCES!

          • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8B Klaudia Najman zajęła I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych organizowanym przez Zespół Szkół w Krzepicach.

            Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej z języka angielskiego dla szkół podstawowych. Warto wspomnieć, że konkurencja była duża. W konkursie brało udział 26 uczniów i uczennic z 12 szkół naszego powiatu.

            Wysoki poziom wiedzy i umiejętności zaprezentowali również pozostali reprezentanci naszej szkoły: Igor Urlik (klasa 8A) oraz Filip Kędziora (klasa 7).

             

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • WYCIECZKA KLASY 7 DO MUZEUM 303 W NAPOLEONIE

          • W środę 7 czerwca uczniowie klasy 7 wybrali się z wizytą do Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie.

            Jest to miejsce poświęcone Lotnictwu Polskiemu, polskim pilotom, którzy brali udział w Bitwie o Anglię i zawiera w swoich zbiorach oryginalne samoloty oraz inne eksponaty związane z polskim lotnictwem. Muzeum posiada bogatą ekspozycję oryginalnych mundurów, kombinezonów, kurtek lotniczych, elementów wyposażenia, dokumentacji bojowej, zdjęć, odznaczeń i rzeczy osobistych polskich, brytyjskich, amerykańskich i niemieckich lotników z czasów II wojny światowej.

            Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zarówno ekspozycji jak i opowieści o bohaterstwie i odwadze polskich lotników w czasie II wojny światowej. Pragniemy podziękować ks. Maciejowi Woszczykowi za żywą lekcję historii. Do szkoły wróciliśmy bogatsi w wiedzę dotyczącą udziału Polaków w Bitwie o Anglię.

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

          • We wtorek 6 czerwca odwiedzili naszą szkołę edukatorzy z Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Projekt opiera się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do rozwoju kompetencji przyszłości.

            W naszej szkole mieliśmy możliwość zobaczenia na lekcjach warsztatowych gogli VR. Ta ekscytująca i wciągająca technologia może zapewnić bogate i niezawodne wrażenia dla uczniów. System Class VR to nowy wymiar nauczania interdyscyplinarnego.

            Drugi typ zajęć, które zapewnili nam edukatorzy, to warsztaty programowania robotów Dash. Zajęcia łączyły ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas zajęć uczniowie rozwijali kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa robot oraz wczuli się w rolę młodych programistów. Dzięki licznym sensorom można było programować roboty na wiele sposobów. Dash może reagować na głos, odnajdować przedmioty, tańczyć i śpiewać. Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji.