• #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - STYCZEŃ

• Podczas świąteczno-noworocznych lekcji programowania uczniowie wykorzystywali kolejkę „Intelino”. Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji lub stosować ukryte czujniki i tworzyć polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Uczniowie programowali w zabawnej grze i próbowali wykorzystywać nowoczesne technologie w praktyce.

• NOWY ROK – NOWE WYZWANIA!

• W ramach projektu ogłoszonego przez Senat RP: Rok 2023 – Rokiem Mikołaja Kopernika,

do którego przystąpiła nasza szkoła, uczniowie wraz ze szkolnymi koordynatorami projektu podejmą szereg działań mających na celu przybliżenie postaci i zasług Mikołaja Kopernika dla nauki. Mamy już za sobą pierwsze zadanie – młodzież postanowiła namalować portret wybitnego astronoma oraz wykonała modele przestrzenne Układu Słonecznego.

Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy talentu malarskiego!

Mamy nadzieję, że kolejne Wasze dzieła będą równie wspaniałe i ciekawe.

• XX GMINNY FESTIWAL KOLĘD

• 12 stycznia 2023 r.  odbył się XX Gminny Festiwal Kolęd. Wysłuchano prezentacji wokalnych uczestników z czterech kategorii wiekowych. Komisja oceniająca w składzie: Anna Szymocha- Drutowska, Lucyna Desperak i Zdzisława Chrząstek  przyznała miejsca i wyróżnienia. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły: Wiktoria Czuba zajęła I miejsce, Agata Prorok – III miejsce, a  Maja Kubicka, Karolina Przybylska i Natalia Kempa- wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.
            Gratulujemy wszystkim udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych. Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich uczestników konkursu.

• TALENTY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

• W dniu 11.01.2023 r uczniowie kl.III uczestniczyli w wyjeździe do kina Częstochowie.Wyjazd był nagrodą w konkursie organizowanym przez miesięcznik" Twój Kurier Powiatu" pt." Komiks o swojej gminie".

Uczennicami, które wykonały nagrodzony Komiks były Milena Kukuła i Natalia Kempa pod opieką Grażyny Makles.

• PRZEDSTAWIENIE O BOŻYM NARODZENIU

• W kościele parafialnym w Opatowie podczas obchodów Święta Chrztu  Pańskiego dzieci z grupy przedszkolnej "Sówki’’ z  naszej szkoły zaprezentowały przedstawienie o Bożym Narodzeniu.

Wystawione przez dzieci Jasełka były dla wszystkim niezwykłym przeżyciem. Dzieci swym pięknym występem zachwyciły zgromadzonych w kościele parafian i gości.