Grupa oddziału przedszkolnego „Elfy” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych "Mleczna droga”. Uczestników wycieczki w Gospodarstwie Agroturystycznym w Zwierzyńcu I przywitała w stroju ludowym Pani Alina Bulska. Przeprowadziła warsztaty związane z mlekiem i jego wartościami odżywczymi. Największą atrakcją była sztuczna krowa Mućka. Prowadząca zapoznała dzieci z ręcznym dojeniem krowy, a chętne maluchy same mogły wykonać tę czynność. Poznały proces powstawania twarogu i masła. Samodzielnie wykonały masło w małej, specjalnie w tym celu skonstruowanej maselnicy, które później zjadły z chlebkiem i popiły kawą zbożową z mlekiem. Dzieci miały też możliwość zobaczyć tradycyjne narzędzia do ręcznego wyrobu masła i twarogu: maselnica, cedzidło, kanki, łyżki itp. Po zajęciach skorzystały z placu zabaw znajdującego się na posesji. Warsztaty "Mleczna droga” to wspaniała przygoda dla dzieci. Mogły one nie tylko obserwować, ale działać i samodzielnie doświadczać, by potem dzielić się swoimi przeżyciami z bliskimi.
WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
19 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klasy pierwszej. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Uroczystość uczniowie rozpoczęli narodowym tańcem - polonezem. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia, symbolicznym wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Barbarę Paliwodę. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, prezenty przygotowane przez Rodziców, prezent od Rady Rodziców, upominki od Pana Wójta i drugoklasistów. Pani Dyrektor oraz wychowawczyni klasy pierwszej szczególnie dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości ślubowania.
OWOCOWE SZASZŁYKI
„Jesienią, jesienią
Sady się rumienią:
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.
Czerwone jabłuszka,
Złociste gruszeczki
Świecą się, jak gwiazdy,
Pomiędzy listeczki.”Tydzień owocowy w grupie Pszczółek upłynął pracowicie- poznawaliśmy, dotykaliśmy, liczyliśmy, porównywaliśmy oraz segregowaliśmy owoce z polskich sadów. Na zakończenie tygodnia samodzielnie przyrządziliśmy wspaniałe owocowe szaszłyki. Smakowały wyśmienicie.
ZŁAZ LEŚNY
Dnia 5 października 2017r. odbyła się V edycja Złazu Leśnego w Nadleśnictwie Kłobuck. To impreza ekologiczno-turystyczna organizowana przez Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku we współpracy z LOP Oddział Kłobuck i Nadleśnictwo Kłobuck.
Szkoła nasza była reprezentowana przez uczennice i uczniów należących do Szkolnego Koła LOP z opiekunami Eweliną Heluszka i Małgorzatą Wróbel. Młodzież uczestniczyła w licznych konkursach przyrodniczych i zawodach sportowych.
A oto nasze wyniki konkursów podczas Złazu Leśnego 2017:
I miejsce w konkursie przeciągania liny dla uczniów gimnazjów i klas 7 szkół podstawowych
I miejsce w konkursie „Bukiet jesienny” dla uczniów gimnazjów i klas 7 szkół podstawowych
II miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej „Jakie to drzewo?” dla Niny Morawskiej
III miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej „Jakie to drzewo?” dla Norberta Waleszczyńskiego
GRATULUJEMY!!!
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym dniu odpowiadamy sobie na pytanie: Jakie znaczenie mają języki obce we współczesnym świecie? Jest to okazja do pokazania wszystkim, że nauka języków pomaga przekraczać granice kulturowe oraz że jest to świetna okazja do doskonałej zabawy.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Na początek klasa I udowodniła, że nawet w tak młodym wieku można swobodnie posługiwać się językiem angielskim. Uczniowie pięknie zaśpiewali dwie angielskie piosenki. Następnie uczniowie klas gimnazjalnych wcielili się w role bohaterów „Rzepki” Juliana Tuwima. Polsko-angielska wersja bajki była atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Dzięki przedstawieniu dowiedzieliśmy się również jaki jest najlepszy temat do dyskusji z Anglikami. Poznaliśmy także typowe sytuacje, w których znajomość języków obcych jest niezastąpiona. Warto wspomnieć, że na szkolną uroczystość przybył wyjątkowy gość: „królowa Elżbieta II”. Występ uświetniły także nasze uzdolnione wokalistki, które umiliły czas wykonując utwory w różnych językach.
Z okazji Europejskiego Dnia języków w naszej szkole odbyły się również dwa konkursy: konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego oraz konkurs plastyczny: Po co nam języki obce? Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Wyniki poszczególnych konkursów przedstawiają się następująco:
Konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego:
I miejsce – Wiktoria Borecka
II miejsce - Nina Morawska
III miejsce – Julia Urlik
Konkurs plastyczny: Po co nam języki obce?
w kategorii klas I-III:
I miejsce – Karolina Grobelak
II miejsce – Nadia Sakałus
III miejsce – Jan Bronis
w kategorii klas IV-VII:
I miejsce – Miłosz Pośpiech
II miejsce – Weronika Kiepura
III miejsce – Zuzanna Borecka
w kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce – Marlena Olszewska
II miejsce Nina Morawska
III miejsce – Wiktoria Sowa
Gratulujemy wiedzy, kreatywności i umiejętności plastycznych!
Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA...
13 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej: pani dyrektor Barbara Paliwoda, wicedyrektor Grzegorz Zmorek, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak i nauczyciele emeryci.
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej. Poprzez wiersze, piosenki wyrazili swoją wdzięczność pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, składali życzenia i wręczali symboliczne upominki.
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - SPOTKANIE Z POLICJĄ
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policją.
Uczniowie klas I-III wysłuchali jak bezpiecznie powinni pokonywać drogę do i ze szkoły oraz na jakie inne niebezpieczeństwa muszą zwrócić szczególną wagę np.obce osoby, psy biegające po ulicach.
W klasach IV-VII funkcjonariusze policji oprócz bezpieczeństwa na drodze rozmawiali z młodzieżą jak właściwie korzystać z internetu oraz o zagrożeniach używkami.
Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoją wiedzą.
TELEWIZJA U NAS
21 września naszą szkołę odwiedziła Telewizja Polska wspólnie ze znanym aktorem Adamem Zdrójkowskim.
Jak wiadomo jest to młody aktor z popularnego wśród młodzieży i nie tylko serialu telewizyjnego "Rodzinka pl."
W tym dniu wszystkich ogarnął szał, wielu z nas chciało sobie zrobić zdjęcie z filmowym Kubą albo dostać autograf.
Adam okazał się być miłym i fajnym chłopakiem.
Sami zobaczcie.
WOLONTARIAT
We wrześniu Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję, której celem była zbiórka ubrań, zabawek, sprzętu sportowego dla podopiecznych Domu Dziecka w Kłobucku.
Dzięki zaangażowaniu i hojności naszych uczniów i ich rodziców udało nam się zebrać wiele rzeczy, które wywołują uśmiech na twarzy drugiej osoby - DZIECKA.WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z SERCA❤ DZIĘKUJEMY
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Nic nie ma lepszego smaku
niż pieczonych garść ziemniaków.
Te z ogniska parzą buźki
oraz brudzą nam paluszki.
Lecz kto im się oprzeć zdoła,
gdy woń cudna dookoła.
Dziś dzielimy się ich smakiem
z mamą, tatą i przedszkolakiem.
ZLOT HARCERSKI
Harcerze z 16 Opatowskiej Drużyny Harcerskiej Puchacze, działajacej przy naszej szkole, wzięli udział w Jubileuszu 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Kłobuckiej.
Uczestniczyli w apelu inauguracyjnym, mszy św., odsłonięciu i poświęceniu tablicy pamiątkowej, części oficjalnej i artystycznej. Po czym zwiedzili wystawę "Harcerstwo wczoraj i dziś", by w końcu z ogromnym zapałem uczestniczyć w grze miejskiej.
Wspaniała atmosfera zlotu dostaryczła wszystkim harcerzom mnóstwo pozytywnej energii. Z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania.
I już po wyborach!
Zgodnie z naszą ordynacją wyborczą Szkolna Komisja Wyborcza 12 września 2017 roku przeprowadziła wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej. Kandydatów było dziesięciu: sześciu z klas II-III gimnazjum i czterech z klas IV-VII szkoły podstawowej. Każdy z uczniów mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata. Najwięcej głosów z gimnazjum zdobył Bartosz Olszewski z klasy 3b, a ze szkoły podstawowej Oliwia Macherzyńska, uczennica klasy 7. Opiekunemi SU zostały Pani Grażyna Makles i Pani Ewelina Konieczna- Kałuża
W skład Szkolnej Komisji Wyborczej wchodzili :
Pani Elżbieta Smolińska oraz uczniowie klasy IIIc: Magdalena Luzar, Martyna Płuska, Konrad Sitek i Dawid Tałaj.
Liczymy, że uda im się spełnić obiecane nam postanowienia.
Gratulujemy zwycięzcom!
Poniżej prezentujemy program wyborczy Bartka Olszewskiego (IIIb) i Martyny Zając (IIIa).
Autorki tekstu: Magdalena Luzar i Martyna Płuska.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017
20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Tego dnia zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu. Było wesoło i kolorowo. W tym dniu odbyło się również pasowanie na przedszkolaka. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani , pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
KONSULTACJE
SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2017
„Nie ma śmieci są surowce” pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację Sprzątanie Świata – Polska.
W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócono uwagę na rolę odpadów jako „śmieci”, które po odpowiedniej segregacji można przetworzyć na nowe produkty użytku codziennego.
W naszej szkole akcja odbyła się 15 września bieżącego roku. W akcji uczestniczyli uczniowie klas podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi (Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie), sprzątając wyznaczone sektory pod opieką nauczycieli. Podczas sprzątania używaliśmy rękawic ochronnych i worków na śmieci, które przygotował dla nas Urząd Gminy w Opatowie. Zebrane odpady zostały złożone w wyznaczonych miejscach w ilości ok. 6 worków. Cieszymy się, że odpadów było tak mało.
Tegoroczną akcję koordynowały: Aleksandra Kubica, Ewelina Heluszka, Małgorzata Wróbel.
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Szkolna Komisja Wyborcza w składzie:
Magdalena Luzar, Martyna Płuska, Konrad Sitek i Dawid Tałaj (wszyscy z kl. IIIc)
zawiadamia wszystkich uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjum, że szkolne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbędą się 12 września 2017 r.
Kandydaci kl. IV-VII: Kandydaci kl. II-III gimnazjum: Jantos Iga kl. IV Cieśla Weronika kl. IIIa Pokorska Natalia kl. V Kluba Karolina kl. IIb Cendal Piotr kl. VI Kluba Klaudia kl. IIIb Macherzyńska Oliwia kl. VII Olszewski Bartosz kl. IIIb Radzioch Julia kl. IIb Zając Martyna kl. IIIa Każdy uczeń-wyborca otrzyma w dniu wyborów kartę do głosowania, na której zaznaczy:
tylko jedno nazwisko i imię wybranego przez siebie kandydata do Rady SU.
Zachęcamy do aktywnego udziału.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie