• SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM

•                W dniu 29 maja 2023 roku  został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego EDI PANDA 2023.

Bardzo miło nam poinformować, że dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Opatowie odniosły w nim wspaniały sukces. Lena Olczyk i Natalia Wróbel, uczennice klasy IV i V,

znalazły się wśród wyróżnionych w konkursie. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

• DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

• Pierwszy czerwca jest dniem, kiedy dzieci obchodzą swoje święto. Z tej okazji nauczyciele z oddziału przedszkolnego i rodzice przygotowali przedszkolakom dzień pełen atrakcji. Święto naszych milusińskich urozmaicili druhowie z OSP w Opatowie. Opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zademonstrowali i omówili, w jaki sposób używają sprzętu strażackiego podczas różnych akcji. Przedszkolaki miały możliwość rozwinąć węże i połączyć je z rozdzielaczem. Pociechy wykazały się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem podczas spotkania ze strażakami. Po spotkaniu z druhami strażakami na dzieci czekały kolejne atrakcje. Mamy wraz z paniami pracującymi w przedszkolu  wplatały kolorowe warkoczyki we włosy, robiły tatuaże, malowały twarze.  Dzieci lubiące prace plastyczne mogły malować farbami, kredkami. Dziękujemy druhom z OSP w Opatowie za interesujące spotkanie. Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu wspaniałego Dnia Dziecka. Bo nie ma nic piękniejszego, niż szczery uśmiech na twarzy dziecka.  Kochane Przedszkolaczki niech Wasze dzieciństwo będzie bajkowe, kolorowe i beztroskie, a przede wszystkim trwa jak najdłużej.

• Klasa VI na wycieczce do Wrocławia

2 czerwca klasa VI udała się na wycieczkę do Wrocławia. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci. Najpierw udaliśmy do Ogrodu Japońskiego, gdzie nasyciliśmy się widokiem pięknej, unikatowej roślinności.

Następnie zwiedzaliśmy wrocławskie ZOO. Udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata.

Trasę z ogrodu zoologicznego na Ostrów Tumski odbyliśmy statkiem po Odrze. Rejs pozwolił nam spojrzeć na miasto z innej perspektywy, mogliśmy podziwiać urocze zakamarki Wrocławia. Po dotarciu na Ostrów Tumski – urokliwą wrocławską wyspę, podziwialiśmy piękną katedrę oraz spacerowaliśmy po Moście Tumskim.

Kolejnym punktem, który odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika, zachwyciły wszystkich.

Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu. Niesamowitym punktem wycieczki był taniec naszych dziewcząt na wrocławskim rynku. Przechodnie ciekawie spoglądali  na występ, ale największe brawa dostały od naszych chłopców.

Po wycieczce tej jesteśmy pewni, że warto było pojechać i poznać Wrocław. Sądzimy, że kiedyś jeszcze z wielka chęcią tam wrócimy!

• (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

• We wrześniu 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Opatowie przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego „9Nie)zwykła matematyka”. Celem projektu było pokazanie magicznego świata matematyki, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, spostrzegawczości, twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz zwiększenie wiedzy nt. otaczającego nas świata pełnego matematycznych zależności.

• POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY " MÓJ ULUBIONY KWIAT"

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pastycznym pt. ,,Mój Ulubiony Kwiat''.

Dwie dziewczynki odniosły znaczący sukces.

Antonina Kachel zdobyła podczas konkursu III miejsce, natomiast Alicja Bebłot wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Poniżej nagrodzone prace konkursowe.

• Ekoeksperymentarium  w  wersji  online !!!

• Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy program pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu ,,Ekoeksperymentarium’’. Założeniem programu było rozwijanie wśród młodzieży dobrych praktyk ekologicznych. Pokazywał, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, czy oszczędzać wodę – wszystko w formie przystępnej gry odzwierciedlającej codzienne czynności.

Tematyka ochrony środowiska, czy ograniczenia konsumpcjonizmu przekazane były w sposób atrakcyjny dla młodzieży. Proste komunikaty i działania miały przełożenie na codzienność każdego z nas.

Nagrodą za udział w programie jest nie tylko certyfikat uczestnictwa i dyplomy Mistrza Ekologii, ale przede wszystkim dobra, wspólna zabawa i świadomość wprowadzania drobnych zmian w naszym życiu, które zmieniają świat na lepszy.

GRATULUJEMY !

• Dzień Dziecka pod hasłem "Zdrowo i kolorowo"

•  Dzień rozpoczęliśmy od spektaklu profilaktycznego pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch" w wykonaniu uczniów klasy II i III. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali zdrowe przekąski min. szaszłyki, zdrowe kanapki. Następnie wszystkie klasy udały się na plac szkolnym, gdzie można było przy ognisku upiec kiełbaski, a także skorzystać z wielu zabaw na swieżym powietrzu. Na zakończenie tego wspaniałego dnia odbył się festiwal kolorów. Wszystkim dzieciom tym małym i dużym życzymy dużo radości, uśmiechu, słońca i kolorów, które towarzyszyły nam podczas dzisiejszego dnia.