• Finaliści Wojewódzkiego Konkursu – Matematyka w Geografii

Uczniowie Oliwier Drosik klasa VI oraz Józef Krawczyk klasa VIII zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu MATEMATYKA W GEOGRAFII organizowanego przez I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Śląski Kurator Oświaty oraz Rektor Politechniki Częstochowskiej. Konkurs polegał na rozwiązaniu przekrojowych zadań matematyczno-geograficznych z wykorzystaniem różnych wzorów bez użycia kalkulatora.

Gratulujemy NASZYM FINALISTOM oraz życzymy kolejnych sukcesów.

• WICEMISTRZOSTWO POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

• Szkoła Podstawowa w Opatowie wiecemistrzem powiatu w tenisie stołowym!!! 28.02.2024 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krzepicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w Kłobucku w tenisie stołowym. Był to turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli rocznika 2009/ 2010. W rywalizacji dziewcząt i chłopców zgłosiło sie po 6 zespołów. Nasi chłopcy zajęli bardzo wysokie II miejsce i tym samym zagwarantowali sobie awans do zawodów rejonowych! Skład naszej drużyny: 1. Konrad Kowalik 2. Mikołaj Pelikan 3. Bartosz Brzęczek
            Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonu częstochowskiego.

• CZU, CZUJ, CZUWAJ

• Grupę Sówki odwiedziła druhna Ela, która przez wiele lat prowadziła drużynę harcerską. Spotkanie rozpoczęła harcerskim powitaniem „Czuj, czuj, czuwaj”. W bardzo interesujący sposób opowiedziała o harcerskich tradycjach, a także omówiła elementy swojego ubioru. Przeprowadziła ciekawe, atrakcyjne zabawy i pląsy. Spotkanie zakończyło się przekazaniem iskierki harcerskiej. Wszyscy świetnie się bawili.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Szanowni Państwo,

Dziękujemy za wzięcie udziału w XV edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2023/2024. Gratulujemy realizacji i ukończenia programu. Dziękujemy za wypełnienie Testów bezpieczeństwa i Ankiety podsumowującej. Z pewnością będzie to dla nas cenne źródło wiedzy na przyszłość.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

W załącznikach przesyłamy Certyfikat potwierdzający udział Państwa placówki w programie oraz wzór Dyplomu dla dzieci.

Życzymy sukcesów w dalszej edukacji dotyczącej bezpieczeństwa i już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Pozdrawiamy, Zespół Akademii Bezpiecznego Puchatka