Karolina Przybylska otrzymała wyróżnienie w pierwszej grupie wiekowej w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ 100-lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi” i wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich „Zapobiegamy Pożarom” 2022. Gratulujemy.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
MATEMATYCZNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW
Z przyjemnością informujemy o wyróżniach w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny naszych uczniów:
Kornelia Urlik - klasa 2
Dominik Ganderski - klasa 4
Filip Kedziora - klasa 6
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wysokich osiagnięć w kolejnych edycjach.
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczniowie z klasy 7B
JAKUB KAŁUŻA
ELIZA PABIŚ
HUBERT SZYJKA
zdobyli
III miejsce
w Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „EkoTrasa”
Konkurs organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowic, firmy POLSTAL oraz
Mysłowickiego Alarmu Smogowego
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!
WYCIECZKA DO KRAKOWA
Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Swoją przygodę rozpoczęli od rejsu statkiem po Wiśle. Następnie grupa wraz z przewodniczką udała się na zwiedzanie zabytkowego Krakowa. Szczególnym wydarzeniem dla dzieci było zejście do Smoczej Jamy. Po zrobieniu kliku pamiątkowych zdjęć ze smokiem, uczniowie wyruszyli Traktem Królewskim pod Bramę Floriańską i Barbakan, aby wysłuchać historii związanej z obroną Krakowa. Kolejnym punktem zwiedzania był Rynek Główny. Tutaj uczniowie wysłuchali hejnału z wieży mariackiej, zwiedzili Sukiennice, zakupili pamiątki. Ostatnim punktem zwiedzania była rzeźba głowy „Eros Bendato”, która wywoła u dzieci wiele pozytywnych emocji.
Podczas wyjazdu uczniowie wysłuchali wiele ciekawych legend związanych z miastem Kraków. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale także piękną lekcją historii Polski.
LEKCJA HISTORII W MUZEUM DYWIZJONU 303
19 maja 2022r. klasa 7B z opiekunami uczestniczyła w ciekawej lekcji historii w Muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie.
Uczniowie zapoznali się z bogatą historią naszego kraju oraz bohaterską postawą żołnierzy – lotników walczących w polskich dywizjonach
w Wielkiej Brytanii. Zajęcia w muzeum obejmowały m.in. prezentację oryginalnych pamiątek (Dywizjonu 303) – umundurowania, sprzętu
i wyposażenia wojskowego z okresu II wojny światowej.
Naszym przewodnikiem był ks. Maciej Woszczyk, który w bardzo ciekawy
i interesujący sposób przekazał nam wiedzę na temat wydarzeń z tamtego okresu.
626
WARSZTATY
W dniu 17.05.2022 r.nauczyciel naszej szkoły Grażyna Makles była jednym z współprowadzących warsztaty w ramach"XIII Forum Edykacji Twórczej" ,którego organizatorem był RODN"WOM w Częstochowie.Warsztaty pt"Recykling art" poświęcone były ozdobom wykonywanym z plastikowych opakowań.
WYCIECZKA
- 11
PROJEKT „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach"
29 troje uczniów z 8 klasy reprezentowało naszą szkołę w projekcie „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach” organizowanym corocznie przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Drużyna w składzie: Aleksander Kozakiewicz, Michał Psuj i Kamila Strzelczyk wzięła udział w stacji na temat Norymbergii, drugiego pod względem wielkości mieście Bawarii. Nasi uczniowie zgłębiali temat m.in. w zakresie historii, kulinariów oraz zabytków tego wyjątkowego miasta. Nasza drużyna konkurowała z uczniami z 10 szkół z województwa śląskiego. Uczniowie klasy 8 wykazali się ogromną wiedzą i refleksem podczas rozwiązywania quizu i testu.
Gratulujemy
DZIEŃ RODZINY
W piątek 13 maja w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, pod hasłem "Podaruj swój czas zamiast prezentu. Dzieci Rodzicom, Rodzice Dzieciom", który został zorganizowany w plenerze. Były występy naszych wspaniałych Uczniów i Rodziców, a także słodki poczęstunek i pieczonki. Najmłodsi mogli pobawić się w dmuchanym zamku. Wszyscy miło spędziliśmy to popołudnie. Na pewno powtórzymy to za rok. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia, a także sponsorowi Firmie "Grobelak Instalacje" Panu Tomaszowi Grobelakowi.
22
DZIEŃ RODZINY - SERDECZNIE ZAPRASZAMY
WAŻNE
Od 29 lipca 2005r. obowiązuje w Polsce ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym
i elektronicznym (ZSEE). Dlatego wyrzucając elektrośmieci do śmietnika, nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo.
Elektroodpady to każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Elektroodpadem może być pralka lub komputer, ale też narzędzia, zabawki elektroniczne, playstation, radio czy żelazko. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dzieli się na wielkogabarytowy i małogabarytowy.
Elektroodpady to skomplikowane urządzenia. Do ich produkcji wykorzystuje się wiele różnych związków chemicznych, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Elektroodpady pozostawione na wysypiskach niszczeją a substancje niebezpieczne, które wydzielają przenikają do gleby i wód, zanieczyszczając tym samym środowisko.
Świadomi tego zagrożenia, postanowiliśmy jako społeczność szkolna włączyć się w akcję ekologiczną ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci’’.
Zużyty sprzęt elektroniczny należy dostarczyć własnym środkiem transportu.
Termin zbierania elektrosprzętu: 16 – 27 maja 20222r.
Miejsce zbiórki: Plac szkolny
Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji!!!
ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym "Głoski w przysłowiach". Miło nam poinformować, że w tym konkursie nasza uczennica Natalia Kempa z kl. II zajęła pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje!!!
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime był bohaterem na kwietniowych lekcjach informatyki w klasach siódmych i ósmych. Zestawy są częścią wyposażenia Laboratorium Przyszłości.
LEGO® Education SPIKE™ Prime - to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO®, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie zaangażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne i zdobędą nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
3
DZIEŃ FLAGI
W ostatnim tygodniu kwietnia przedszkolacy intensywnie poznawali znaczenie świąt majowych, a także symboli narodowych. Święta narodowe są doskonałą okazją do kształtowania szacunku do historii naszego kraju i rozwijania tożsamości narodowej. Zwieńczeniem przygotowań do obchodów świąt narodowych był uroczysty przemarsz naszych dzieci dnia 29 kwietnia ulicą miejscowości z własnoręcznie wykonanymi flagami i kotylionami.
Przedszkolacy odwiedzili również w tym dniu pracowników Gminy Opatów, którzy przybliżyli zadania administracji samorządowej oraz obdarowali naszych milusińskich pamiątkowymi upominkami.
2
UCHWALENIE KONSTYTUCJI RZECZPOSPOLITEJ
Z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej odbył się apel podczas którego uczniowie klas VII a, VII b, VI, V i II zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. Życzymy wszystkim pogodnych świąt majowych!!!
1 maja - ogólnoświatowy dzień ludzi pracy,
2 maja - dzień Flagi Narodowej,
3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.
WSPIERAJA NAS
Szkoła Podstawowa w Opatowie składa podziękowanie Śląskiemu Oddziałowi Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie za przekazanie czterech zastawów komputerowych marki DELL. Jesteśmy pewni, że przysłużą się edukacji naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy!
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ RODZINY
Zapraszamy Rodziców, Dziadków i Uczniów
na Dzień Rodziny 13 maja o godz. 17.00DZIEŃ RODZINY „Podaruj swój czas zamiast prezentu!”
13 maja 2022r. o godz. 17.00-20.00 (opracowała: Olga Kilan, Elżbieta Cendal)
PROGRAM ARTYSTYCZNY: Dzieci Rodzicom, Rodzice Dzieciom
ATRAKCJE:
- Animator: zabawy ruchowe przy muzyce, tatuaże, zajęcia kreatywne, duże bańki mydlane
- Zumba
- Pokaz taekwondo
- Dmuchany zamek
- Kącik fryzjerski
- Kącik kosmetyczny
- Kącik „balonowe zwierzaki”
- kawa, herbata, ciasto
- pieczonki
SKLEPIK:
- Chipsy
- Lody
- Soki
- Galaretki z owocami
- Popcorn
- Wata cukrowa
- Grill
Sponsor: Firma „Grobelak Instalacje” Tomasz Grobelak
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski
SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. Mój ekslibris – ulubiona dyscyplina sportu
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zorganizowała II Powiatowy Konkurs Plastyczny Mój ekslibris – ulubiona dyscyplina sportu, pod honorowym patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Oddział w Częstochowie.
Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat ekslibrisu, poznanie jego historii, kształtowanie wrażliwości czytelniczych, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Zadaniem każdego uczestnika konkursu było autorskie wykonanie własnego ekslibrisu związanego z ulubionymi dyscyplinami sportu.
Komisja konkursowa w składzie:
Alina Grabna – przewodnicząca
Izabela Bajor
Ernest Pidzik
Aneta Przybyłowiczuwzględniając poniższe kryteria:
- zgodność wykonania ekslibrisu z regulaminem,
- jakość ekslibrisu,
- pomysł na własny ekslibris,
- technikę kaligrafii napisu,
- ogólny wyraz artystyczny,
przyznała wyróżnienia uczennicom z naszej szkoły:
Patrycja Gazda oraz Dagmara Kucharczyk uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie
Opiekun: Pani Małgorzata Desperak
DZIECI UCZĄ RODZICÓW
Uczniowie klas I – III ponownie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Tematyka kolejnej akcji dotyczyła największego ekologicznego święta świata – Dnia Ziemi. Uczniowie w trakcie zajęć zostali zapoznani z terminami: ekologia, segregacja odpadów i recykling, dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady, a także poznali zasady dbania o środowisko naturalne oraz dowiedzieli się, jak ważne dla naszego środowiska są pszczoły. Dzieci chętnie rozwiązywały karty pracy, dzięki którym podsumowały swoją aktywność na zajęciach, a także dotychczasową wiedzę.
Czy można się czegoś nauczyć wchodząc po schodach?
Okazuje się, że można i to bardzo dużo.
Dzisiaj postanowiliśmy rozweselić nasze szkolne schody i wprowadziliśmy nowoczesny akcent do jej wizerunku – kolorowe naklejki z zasadami szkoły. Montowane na podstopnicy schodów będą dobrze widoczne dla każdego ucznia, a informacje na nich zawarte na długo – mamy nadzieję - zostaną w pamięci. Pomogą w stworzeniu przyjaznego nauce i zabawie otoczenia. Dzięki pięknym, żywym kolorom szkolnych naklejek stworzyliśmy wyjątkową i przyjemną dla uczniów atmosferę. Teraz nasza młodzież codziennie będzie pokonywać schody do wiedzy.
Naklejki na schodach w szkole? Dla wielu, sam pomysł może wydawać się dość dziwny.
Po co przyklejać cokolwiek na schody, skoro zajęcia odbywają się w klasach?
Otóż odpowiedź jest bardzo prosta: naklejki na schody wspomagają uczniów
w utrwalaniu wiedzy oraz motywują ich do kreatywnego myślenia. Zwykle stopnie
w wersji kolorowej łatwiej i szybciej zwracają uwagę. Tego typu ,,gadżety” często okazują się bezcenne dla uczniów, którzy dzięki ich walorom edukacyjnym uczą się, ćwicząc tym samym umysł i spostrzegawczość.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie