Konkurs Samorządu Uczniowskiego
NAUKA NA ODLEGŁOŚĆ 23.11. -27.11.2020 - PLIKI DO POBRANIA
KLASA 8 - 5_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._8.pdf
KLASA 7 - 5_t._zal._nr_1-_plan_zajec_kl._7.pdf
KLASA 6a - 5_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6a.pdf
KLASA 6b - 5_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6b.pdf
KLASA 5 - 5_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl.5.pdf
KLASA 4 - 5_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._4.pdf
KLASA 3 - Plan_kl._3_23-_27.11.20.pdf
KLASA 2 - Plan_zajec_dla_klasy_II_od_23_do_27_IX.pdf
KLASA 1 - Plan-klasy-23-27.11.20.pdf
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - 5_t._Tematyka_zajec_korekcyjno-kompensacyjnych_E._Cendal.pdf
Zajęcia rewalidacyjne - 5_t._Zajecia_rewalidacyjne_kl._VII_-_E._Cendal.pdf
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
Dzieci, Rodzice, Nauczyciele – cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.
To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.
20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.
Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.
Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności on-line, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, które są najbardziej bezbronnymi ofiarami. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.
PRAWA DZIECKA
ZESZYT ZADAŃ DLA NAJMŁODSZYCH
Zeszyt_zadan_o_prawach_dziecka_dla_najmlodszych_(1).pdf
Czy wiesz, że każde dziecko ma prawo do odpoczynku, zabawy i rozwijania swoich zdolności artystycznych?
Właśnie dlatego stworzyliśmy wyjątkowy zeszyt zadań dla dzieci, dzięki któremu najmłodsi poznają swoje prawa w przyjazny sposób.
Dzieci mają wiele praw, takich jak prawo do życia, bezpieczeństwa, rodziny, tożsamości, wyrażania swojego zdania, ochrony przed przemocą i wiele innych.
Co więcej, prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci, niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, religii, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności.
Dzieci mogą się w pełni rozwijać i mieć dobrą przyszłość, tylko wtedy, kiedy mają zagwarantowane swoje prawa.
Prawa dziecka są zapisane w Konwencji o prawach dziecka. Konwencja to międzynarodowy dokument, będący zobowiązaniem światowych przywódców do ochrony każdego dziecka i realizacji jego praw.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawach dziecka, wejdź na strony:
www.unicef.pl oraz www.prawadziecka.org
SPRAWDŹ, CO WIESZ O PRAWACH DZIECKA - QUIZ
Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat praw najmłodszych. Każde dziecko i każdy młody człowiek powinni być świadomi swoich praw. Wiedza ta niezbędna jest także dorosłym. Zaproście więc rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich członków rodziny do wzięcia udziału w quizie. Zorganizujcie domowe zawody i wyłońcie „mistrza praw dziecka” – osobę, która najlepiej poradzi sobie z odpowiedzią na poniższe pytania.
Uwaga: niektóre pytania posiadają więcej niż jedną prawidłową odpowiedź. Bądźcie czujni! Pamiętajcie też, że prawa dziecka przysługują wszystkim dzieciom na świecie, także tym żyjącym w regionach objętych wojnami i katastrofami humanitarnymi. Na końcu dowiecie się, jak wspólnie możemy pomóc dzieciom, których prawa nie są respektowane.Link do quizu:
POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
W listopadzie, w Szkole Podstawowej w Iwanowicach Dużych odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej (w tym roku wyjątkowo w formie on- line).
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się na liście nagrodzonych wokalistów. Jan Macherzyński z kl. II zajął II miejsce, a Lena Kęsik (kl. VI) oraz Nikola Bernad (kl. VIII) wyróżnienia
w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszej szkoły.
NAUKA NA ODLEGŁOŚĆ 16.11. -20.11.2020 - PLIKI DO POBRANIA
KLASA 8 - 4_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._8.pdf
KLASA 7 - 4_t._zal._nr_1-_plan_zajec_k._7.pdf
KLASA 6a - 4_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6a.pdf
KLASA 6b - 4_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6b.pdf
KLASA 5 - 4_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl.5.pdf
KLASA 4 - 4_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._4.pdf
KLASA 3 - Plan_klasy_3_16-20.11.20.pdf
KLASA 2 - plan_klasy_II_nauczanie_zdalne_(od_16_do_20_XI).pdf
KLASA 1 - Plan-klasy-16-20.11.20.pdf
ZASADY PRACY ZDALNEJ - Zasady_pracy_zdalnej_w_Szkole_Podstawowej_pdf.pdf
Zajęcia logopedyczne - prowadząca Kamila Chyra
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - 4_t._Tematyka_zajec_korekcyjno-kompensacyjnych_E._Cendal.pdf
Zajęcia rewalidacyjne - 4_t._Zajecia_rewalidacyjne_kl._VII_-_E._Cendal.pdf
DO HYMNU - PODZIĘKOWANIE
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.
Z poważaniemAnna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN
Załączniki:
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
Darmowe książki dla pierwszoklasistów. Rusza kolejny etap ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”
Każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzyma w tym roku prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. To największy tego typu projekt w Europie, realizowany od 2017 roku przez Instytut Książki. Ambasadorami tegorocznej kampanii są Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula.
Wierzymy, że książka rośnie razem z dzieckiem, dlatego już od trzech lat Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi Wyprawkami Czytelniczymi. Po książkach dla niemowląt i przedszkolaków przyszedł czas na pierwszoklasistów. Wyprawki czytelnicze, zawierające m.in. książkę „Pierwsze abecadło”, będą rozdawane w szkołach podstawowych w całej Polsce. Akcji towarzyszy, zakrojona na szeroką skalę, kampania informacyjna w mediach tradycyjnych i internecie. To największa tego typu akcja w Europie i jedna z największych na świecie.
W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, stanowią kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania. Wyprawki Czytelnicze otrzymają wszystkie szkoły podstawowe – bez konieczności specjalnego zgłaszania się do projektu. Instytut Książki przekaże je na podstawie aktualnej listy placówek udostępnionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zarówno dla szkół, jak i uczniów udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
Ewolucja Małego Czytelnika
Kampanii towarzyszy także szeroka promocja w mediach – m.in. działania w telewizji, radiu, internecie oraz przestrzeni miejskiej. W ten sposób Instytut Książki zachęca do czytania oraz przypomina o roli książki w życiu dziecka. W najnowszej odsłonie kampanii zaprezentowana została ewolucja Małego Czytelnika. Zaczynając czytelniczą przygodę, sięgamy po książki małe – tak jak dziecko, później po coraz większe i trudniejsze, dlatego też hasło tegorocznej kampanii brzmi „Książka rośnie razem z dzieckiem”. W tym roku Instytut Książki promuje czytelnictwo wśród pierwszoklasistów, ale kampania będzie także podsumowaniem dotychczasowych działań skierowanych do młodszych dzieci. Akcję wspiera małżeństwo aktorów: Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula. Prywatnie mają dwoje dzieci: 3-letniego syna oraz kilkumiesięczną córkę. Aktorzy znani są m.in. z serialu „Na dobre i na złe”.
Poprzednie odsłony kampanii
Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz przedszkolaki w bibliotekach publicznych. Od 2017 roku w szpitalach rozdawane są Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz broszurę informacyjną dla świeżo upieczonych rodziców. Programem zostało objętych aż 95% polskich szpitali. Od 2018 roku książki otrzymują także dzieci w wieku 3-6 lat. Każdy przedszkolak, który odwiedzi z rodzicem lub opiekunem bibliotekę publiczną dostaje wyprawkę – książkę „Pierwsze czytanki dla…”, broszurę oraz kartę Małego Czytelnika. Działania Instytutu Książki przy tych projektach wspierali ambasadorzy: Joanna Koroniewska z Maciejem Dowborem oraz Tamara Arciuch z Bartłomiejem Kasprzykowskim.
Po pierwsze: czytelnictwo
Do głównych celów działalności Instytutu Książki należy promocja czytelnictwa w Polsce, dlatego prowadzimy liczne projekty, w których kładziemy nacisk na zaszczepianie w dzieciach miłości do książek. „Mała książka – wielki człowiek” to program, który Instytut prowadzi już od 2017 roku. Projekt angażuje szpitale, biblioteki publiczne oraz szkoły w promocję czytania, które przynosi dzieciom wiele korzyści m.in. budowanie silnej więzi z rodzicem i opiekunem, a także wspieranie ich rozwoju fizycznego i psychicznego. Dzieciom, którym czytano od najmłodszych lat, łatwiej przychodzi nauka, a w dorosłym życiu lepiej radzą sobie z różnego rodzaju wyzwaniami.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Bezpłatna pomoc psychologiczna
FUNDACJA DRABINA ROZWOJU w obliczu epidemii COVID‑19 uruchomiła BEZPŁATNĄ pomoc psychologiczną dla środowiska szkolnego - uczniów, nauczycieli i rodziców.
Sytuacja związana z epidemią powoduje, że przedłuża się szkolne nauczanie internetowe, nasila się deficyt braku kontaktu z rówieśnikami. Uczniowie, tak jak my wszyscy, coraz boleśniej odczuwają izolację od świata zewnętrznego. Coraz bardziej doskwiera im przebywanie w zamknięciu w domu. Część uczniów ma przed sobą różnego rodzaju egzaminy. W tej nowej rzeczywistości będą one jeszcze trudniejsze niż dotychczas. To wszystko powoduje permanentny stres i duże obciążenie psychiczne. Pandemia może potrwać kilka miesięcy, a jej skutki będą odczuwalne nawet latami. Dlatego tak ważne jest żebyśmy umieli radzić sobie w tej trudnej emocjonalnie sytuacji. Ważne jest, by dać dzieciom i nastolatkom poczucie bezpieczeństwa, pozwolić na wyrażenie emocji, takich jak zdenerwowanie, złość, a także podzielić się z nimi własnymi sposobami na rozładowanie stresu.
JEŚLI MASZ OCHOTĘ PO PROSTU KOMUŚ SIĘ WYGADAĆ I CHCESZ ŻEBY KTOŚ BYŁ OBOK CIEBIE Fundacja zaprasza do skorzystania BEZPŁATNIE ze zdalnego wsparcia psychologicznego polegającego na video rozmowie lub rozmowie telefonicznej.
Na profilu Fundacji Drabina Rozwoju w serwisie Facebook https://www.facebook.com/drabina.org/ znajduje się Grupa ZAWSZE JEST JAKIEŚ WYJŚCIE https://www.facebook.com/login/?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgroups%2F2838963179486593%2F – a tam kontakty i informacje w jaki sposób możemy Tobie pomóc.
AKCJA "DO HYMNU"
Po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Opatowie wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Do Hymnu". Uczniowie w trakcie zajęć on-line 10 listopada o godzinie 11.11 odśpiewali Hymn " Mazurek Dąbrowskiego". W ten sposób uczciliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szanując symbole narodowe wyrażamy patriotyczne uczucia do Ojczyzny.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przełamać nieśmiałość. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki również zostały bohaterami z bajek. Przygotowane stroje pozwoliły im poczuć się wyjątkowo i magicznie. Dzieciaki miały okazję wspólnie pokonać bajkową drogę usłaną konkursami i zabawami. Wysłuchały ciekawych wierszy i bajek. Był to dzień pełen wrażeń.
KRESY 2020
Drodzy Rodzice i Uczniowie
Po raz kolejny nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji charytatywnej ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH, którego organizatorem jest Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie.
Projekt objęty był patronatem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty.
Dzięki Państwa hojności udało się zebrać kilka kartonów słodyczy.
To wspaniałe i niesamowite! Okazuje się, że w dobie, kiedy najważniejsza jest troska o siebie i najbliższych, dzielenie się z potrzebującymi jest nadal ważną wartością.
Wolontariusze i Opiekunowie
Szkolnego Koła Wolontariatu
serdecznie dziękują za Waszą hojność i życzliwość.
INFORMACJA - ZDALNE NAUCZANIE
Tym samym, do 29 listopada br. zawieszone są zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII
Od 9 listopada 2020 obowiązuje nowa organizacja pracy szkoły.
Lekcje on-line dla klas I-VIII będą prowadzone na platformie Zoom zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Pliki do pobrania: www. opatowszkola.edupage.org
Wychowawcy klas 1-3 będą w stałym kontakcie z Rodzicami Uczniów.
Zajęcia w oddziałach przedszkolnych odbywają się bez zmian.
NAUKA NA ODLEGŁOŚĆ 9.11. -13.11.2020 - PLIKI DO POBRANIA
KLASA 8 - 3_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._8.pdf
KLASA 7 - 3_t._zal._nr_1-_plan_zajec_kl._7.pdf
KLASA 6a - 3_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6a.pdf
KLASA 6b - 3_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6b.pdf
KLASA 5 - 3_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl.5.pdf
KLASA 4 - 3_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._4.pdf
KLASA 3 - Plan_klasy_3_09-13.11.20.pdf
KLASA 2 Plan_klasy_2_-od_9_do_13_XI.pdf
KLASA 1 - Plan_zajec_ksztalcenia_na_odleglosc_kl._1.pdf
ZASADY PRACY ZDALNEJ - Zasady_pracy_zdalnej_w_Szkole_Podstawowej_pdf.pdf
Zajęcia logopedyczne - prowadząca Kamila Chyra
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - 3_t._Tematyka_zajec_korekcyjno-kompensacyjnych_E._Cendal.pdf
Zajęcia rewalidacyjne - 3_t._Zajecia_rewalidacyjne_kl._VII_-_E._Cendal.pdf
NAUKA NA ODLEGŁOŚĆ 2.11. - 6.11.2020 - PLIKI DO POBRANIA
KLASA 8 - 2_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._8.pdf
KLASA 7 - 2t._zal._nr_1-_plan_zajec_kl._7_-_korekta_(zastepstwa).pdf
KLASA 6a - 2_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6a.pdf
KLASA 6b - 2_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._6b.pdf
KLASA 5 - 2_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl.5.pdf
KLASA 4 - 2_t._zal._nr_1-plan_zajec_kl._4.pdf
Zajęcia logopedyczne - prowadząca Kamila Chyra
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - prowadząca Elżbieta Cendal 2_t._Tematyka_zajec_korekcyjno-kompensacyjnych_E._Cendal.pdf
Zajęcia rewalidacyjne - prowadząca Elżbieta Cendal 2_t._Zajecia_rewalidacyjne_kl._VII_-_E._Cendal.pdf
Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.
Szkoła Podstawowa w Opatowie bierze po raz drugi udział w Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.
W roku bieżącym nie odwiedzimy grobów naszych lokalnych bohaterów ze względu na pandemię. Jednak w szkole przedstawiamy sylwetkę lokalnego bohatera, Józefa Desperaka, który walczył w wojnie polsko-bolszewickiej 100 lat temu. Jego oddział 27 Pułk Piechoty osłaniał wojska, które wykonały słynne uderzenie na wroga, które znamy jako „Cud nad Wisłą”. Działania umożliwiły odepchnięcie wojsk bolszewickich spod Warszawy i ocalenie niepodległości Polski. Walka pochłonęła jednak wiele ofiar. Także Józef Desperak nie wrócił z wojny w pełni sił. Został bardzo poważnie zraniony w rękę bagnetem. Orzeczono, że został inwalidą wojennym.
Kolejne zagrożenie spotkało rodzinę Pana Desperaka w czasie II wojny światowej. We wrześniu 1939 r. uciekali z Opatowa przed agresją niemiecką, później radziecką. Józef Desperak z rodziną ukrywał się w okolicach Gidel. Zapewne miejscem ukrycia były tamtejsze lasy. W czasie zimy Pan Józef zachorował na zapalenie płuc. W wojennych warunkach nie było szans na wyleczenie tej choroby. Józef Desperak umiera 19 lipca 1940 roku.
Pamięć Naszego Lokalnego Bohatera nie może być jednak zaprzepaszczona. Jego bohaterstwo i poświęcenie złożyło się na sukces wszystkich walczących w wojnie 1920 i 1939 roku. Sukcesem tym jest Wolna Polska!
DZIEŃ KUNDELKA
Dzień Kundelka w naszym przedszkolu to dzień poświęcony największym przyjaciołom człowieka. Dzieci wraz z paniami podczas zabawy miały okazję porozmawiać o przyjaźni człowieka z psem, o żywieniu i szkoleniu psów. Dzieciaki dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem oraz na czym polega adopcja psa ze schroniska. Podczas zajęć poznały wiele ciekawostek z życia psów. Słuchały opowiadań i wierszy, nauczyły się piosenek oraz wykonały różne prace plastyczne.
"Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”
Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przystąpili do innowacji pedagogicznej ,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny promujący czytelnictwo wśród uczniów oraz rozwijający poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Projekt składa się z trzech modułów i potrwa do 21 czerwca 2021r.
W pierwszym module pod hasłem ,,Mała chmurka w krainie drzew ” wykonywaliśmy różne zadania, m.in.: oglądaliśmy film wprowadzający do projektu, czytaliśmy wybraną lekturę (M. Terlikowska „Drzewo do samego nieba), przygotowaliśmy w klasie Drzewo Czytelnicze, na którym umieszczaliśmy jesienne liście z imieniem dziecka i tytułem przeczytanego utworu, kolorowaliśmy okładkę „Lekturnika” i wykonywaliśmy w nim obowiązkowe zadania, poznaliśmy i wykonaliśmy papierową chmurkę Tosię,
9 października świętowaliśmy Dzień Drzewa. Poznaliśmy w tym dniu różne rodzaje drzew, zasadziliśmy jabłoń w szkolnym ogrodzie oraz przedstawiliśmy drzewa w pracach plastycznych (rysunek, lepienie z plasteliny).
Z niecierpliwością przygotowujemy się do realizacji zadań z drugiego modułu projektu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie