PODZIĘKOWANIA
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM
W dniu 02.03.2020r. przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego (grupy Biedronki i Pszczółki) miały możliwość zapoznania się z życiem pszczół i produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się z nami doświadczony pszczelarz Pan Henryk Fogel, który z pszczołami przyjaźni się już 30 lat. Przywiózł ze sobą mnóstwo przyborów związanych z produkcją miodu. Dzieci zdobyły podstawową wiedzę o pszczołach, ich budowie, życiu i zwyczajach. Poznały budowę ula oraz proces produkowania miodu. Był również czas na zadawanie pytań – a tych dzieciaki miały sporo, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Przedszkolaki otrzymały w prezencie miód, który z wielką ochotą degustowały. Jeszcze raz dziękujemy za pouczające spotkanie.
SPOTKANIE Z PISARZEM
25 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dorosłych i dzieci. Nasz gość to miłośnik tatrzańskich wędrówek i pasjonat podróży.
Napisał cykl bajek pt. „5 ważnych zawodów”. W swoich książkach dla najmłodszych prezentuje zawody: listonosza, strażaka, żołnierza, policjanta i ratownika medycznego. W trakcie spotkania autor prezentował ubranie i akcesoria związane z danym zawodem. Na stolikowym teatrzyku pokazywał karty ze swoich książeczek i rozpoczynał rymowankę, którą kończyły dzieci. Po spotkaniu przedszkolaki miały możliwość zakupienia książeczek opatrzonych autografem autora.
„CZYŚCIOSZKOWE PRZEDSZKOLE"- PROGRAM EDUKACYJNY
Zdrowie jest największym skarbem człowieka. Wartość zdrowia docenia ten, kto je traci. Dlatego też o zdrowie należy dbać od najwcześniejszych lat życia. Okres przedszkolny szczególnie sprzyja kształtowaniu elementarnych nawyków, niezbędnych do rozwijania samodzielności, zamiłowania do czystości, dbałości o porządek.
Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.
WIECZÓR NAUKOWY
SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
25 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Krzepicach odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Kokurs adresowany był dla uczniów klas VII i VIII naszego powiatu. Składał się z czterech części – rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego, rozwiązania testu gramatyczno-leksykalnego oraz wykazania się wiedzą z kulturoznawstwa Wielkiej Brytanii.
Z radością informujemy, że nasza uczennica, Patrycja Urlik zdobyła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Patrycji i przygotowującej do konkursu p. Annie Zalewskiej-Bujak.
WIECZÓR FILMOWY
W piątek 21 lutego, o godzinie 18:00, odbył się wieczór filmowy. Uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzeli film „Król Lew”. Celem spotkania była integracja i wspólne spędzanie wolnego czasu. Wszyscy wspaniale się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się jak w domu lub w kinie. Opiekunami były panie wychowawczynie.
PROFILAKTYCZNA WYWIADÓWKA
W minionym tygodniu, na zebraniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Opatowie, Wójt tej gminy Pan Bogdan Sośniak wspólnie z Przewodniczącym Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Panem Jerzym Szyja, na ręce kłobuckich policjantów przekazali walizkę profilaktyczną, która będzie wykorzystywana podczas praktycznych zajęć profilaktycznych dla rodziców i nauczycieli, dotyczących problematyki zażywania narkotyków i dopalaczy przez młodzież.
Bezpośrednio po przekazaniu walizki, odbyła się pierwsza prelekcja z prezentacją imitacji popularnych środków psychoaktywnych oraz przedmiotów, które nie powinny znajdować się w posiadaniu dzieci. Dzięki prezentowanym rekwizytom, prelekcja prowadzona przez st.sierż. Marlenę Wiśniewską została bardzo dobrze odebrana i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem rodziców.
OBUDŹ KLUCZAMI DZIECKO W BUDZIKU
Chcecie pomóc Klinice "Budzik" i Fundacji Ewy Błaszczyk "A kogo"?
Przyłączcie się do akcji zbierania starych i nieużywanych kluczy przez Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Opatowie
Jeśli macie Państwo w domu stare, niepotrzebne klucze, które niczego już nie otwierają, możecie pozbyć się ich, robiąc przy okazji coś pożytecznego.
BEZUŻYTECZNE KLUCZE PROSIMY PRZYNOSIĆ DO DNIA 29 LUTEGO 2020R.
MARZYCIELSKA POCZTA
„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
– w myśl tej sentencji Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły zorganizowało akcję zapoznania uczniów z ideą Marzycielskiej Poczty oraz wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Pisania Listów „Marzycielska Poczta”.
Marzycielska poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Dzieci z Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Wiele z tych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.
Dzięki tej akcji przekazaliśmy tym dzieciom: radość, dobre słowo, nadzieję oraz wiarę, że czasami nawet te najskrytsze marzenia potrafią się spełnić. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji. Poświęcili swój czas, aby zrobić podopiecznym „Marzycielskiej poczty” niespodziankę, na którą na pewno czekają. Mamy nadzieję, że te kolorowe, pełne empatii przesyłki rozproszą uczucie samotności i dadzą naszym odbiorcom wiele okazji do uśmiechu.
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM
W listopadzie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego PINGWIN 2019.
Niedawno otrzymaliśmy jego wyniki.
Miło nam poinformować, że dla dwóch uczestniczek konkursu z klasy VII zmagania z polszczyzną zakończyły się wielkim sukcesem.
Natalia Pokorska została jego laureatką, a Dominika Książek zdobyła wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!
"MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
W ramach realizacji modułu nr 6 „Bezpieczni z Małym Misiem” odbyło się spotkanie z policjantem. Celem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, utrwalenie numerów alarmowych. Pan policjant przypomniał dzieciom o konieczności noszenia odblasków, które im wręczył. Przedszkolaki wykonały również plakat „Numery alarmowe’.
DZIEŃ KOTA
17 lutego obchodzimy Dzień Kota. W tym dniu w oddziałach przedszkolnych panowała radosna atmosfera, bowiem przedszkolaki mówiły o puszystych, milutkich kotkach. Dzieci bawiły się przy piosence „ Uciekaj myszko do dziury”. Wysłuchały wierszy, opowiadań o kotach. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw, np. polowanie na myszy, toczenie kłębka wełny. Na zakończenie wykonały prace plastyczne przedstawiające koty. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie przedszkolaki wspaniale bawiły się i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.
ROBOTY PHOTON NA LEKCJI INFORMATYKI
Dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z Warszawy, odwiedziły nas tym razem na lekcjach informatyki roboty Photon. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani w ich programowanie.
Środki dydaktyczne w postaci robotów mają dużo zalet, pełnią bowiem wiele funkcji w procesie edukacyjnym. Przede wszystkim działają motywująco, nastawiając uczniów jednoznacznie pozytywnie do procesu uczenia się. Pełnią także funkcje poznawcze, zaznajamiając użytkowników z rzeczywistym działaniem robotów dzięki ćwiczeniom praktycznym. Wpływają również bezpośrednio na proces poznawczy i rozwój umiejętności uczenia się.
W dzisiejszym cyfrowym świecie nauka programowania jest tak samo istotna jak nauka czytania czy matematyki.
WALENTYNKI
W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie ubrać się lub posiadać jakiś element stroju w kolorze czerwonym. Była tradycyjna poczta walentynkowa oraz możliwość zakupu osobie, którą się lubi balona w kształcie serca, można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Walentynkowymi gadżetami.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.
Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, odbyły się uroczyste spotkania, na których Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń.
SUKCES NASZEGO UCZNIA
Informujemy iż w dniu 7.02.2020 roku odbyło się posiedzenie Jury III edycji konkursu Jurajska przyroda w obiektywie. Uczeń Szkoły Podstawowej w Opatowie Antoni Płuska zdobył Wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych za pracę pt: Skalne półki. Opiekunem pracy jest Pani Małgorzata Wróbel.
Serdecznie gratulujemy.
UCZYMY PROGRAMOWAĆ
Uczniowie klasy pierwszej podczas zajęć dodatkowych „Z kodowaniem za pan brat” uczestniczyli w IV edycji programu „Uczymy dzieci programować”. Swoje pierwsze przygody z kodowaniem wykonywali na specjalnych matach, z pomocą kolorowych kubeczków i ilustracji. Obecnie poznają inteligentnego robota do nauki programowania, który uczy logicznego myślenia, umiejętności planowania i rozwiązywania problemów, a także pracy w grupie.
Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Jest to świetna zabawa,a jednocześnie nauka przez działanie, eksperymentowanie i doświadczanie.
Programując z wykorzystaniem Ozobotów dzieci są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach
z nauki programowania. Otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych. Takie podejście leży u podstaw współczesnego biznesu, więc dziecko zostaje w przyjazny sposób oswojony ze stylem pracy, który towarzyszyć mu będzie w przyszłym życiu zawodowym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich zajęć.
III GMINNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DACHL-LÄNDER
28 stycznia 2020 r. odbył się III Gminny Konkurs z Języka Niemieckiego
DACHL-Länder”. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy z języka niemieckiego, szczególnie w zakresie wiedzy realioznawczej. Kolejnym założeniem jest również motywowanie uczniów do samodzielnej pracy.
W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami, które dotyczyły m.in. podstawowej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Wśród zagadnień konkursowych znalazły się również: podziały administracyjne, historia muru berlińskiego, znane osobistości niemieckiego obszaru językowego oraz słownictwo związane z Bożym Narodzeniem
W tym roku najlepszymi okazali się:
Jakub Banaś (SP im. red. Jana Ciszewskiego w Waleńczowie) – I miejsce
Piotr Cendal (SP im. M. Konopnickiej w Opatowie) – II miejsce
Natalia Pokorska (SP im. M. Konopnickiej w Opatowie) – III miejsce
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM
Uczniowie z klasy II i III brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Synapsik „MEN” organizowany przez Wydawnictwo SYNAPSA.
Zmierzyli się z ciekawymi zadaniami z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Do X edycji przystąpiło 7 uczniów z klasy II i 4 uczniów z klasy III. Jedna z uczennic klasy II Natalia Wróbel została wyróżniona za uzyskanie wysokiego wyniku z testu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie