• SUKCESY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział we Wręczycy Wielkiej XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Zaczarowany  Ogród” . W kategorii I- Przedszkola nagrodę otrzymała Klaudia Konieczna i Karolina Przybylska. Gratulujemy.

          • PROJEKT „SERDECZNA KARTECZKA”

          • Projekt ten został stworzony w oparciu o realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 oraz realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

            Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka. Przedszkolaki wykonały i przekazały kartki dla rolników, kolejarzy, radiowców, piekarzy, babć i dziadków, strażaków, lekarzy weterynarii, osób samotnych.

          • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM

          • W kwietniu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego PANDA 2022.

            Miło nam poinformować, że Dominik Ganderski, uczeń klasy IV, zdobył w nim wyróżnienie.

            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a Dominikowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT ENGLISH SPECIAL DAYS

          • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I i II podczas lekcji języka angielskiego brali udział w zajęciach z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego English Special Days. Celem projektu było budzenie zainteresowania u dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzenie na lekcjach  zajęć dni nietypowych, pogłębienie wiedzy o otaczającym świecie poprzez prezentowanie „dni nietypowych”, poszerzenie słownictwa czynnego u dzieci, stworzenie przez nauczycieli bazy dydaktycznej przyjaznej dzieciom. Dni nietypowe, jaki udało nam się zaprezentować w tym roku to:

            - lekcja jesienna

            - lekcja mikołajkowa

            - dzień pizzy

            - dzień kobiet

            - lekcja wiosenna

            - dzień św. Patryka

            - dzień ziemi

            Podczas zajęć uczniowie oglądali  filmiki edukacyjne, śpiewali piosenki, rozwiązywali łamigłówki językowe, wykonywali prace plastyczne tematycznie związane z „nietypowymi dniami”.

          • Wycieczka pierwszoklasistów

          • 8 czerwca uczniowie klasy 1 z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Zwierzyniec"-zagroda edukacyjna. Celem wyjazdu był udział w warsztatach pt.: "Jajko czy kura". Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zwierząt gospodarskich. Brali udział w zabawach na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. mieli równeiż okazję do skosztowania kanapek z pysznym domowym chlebem. Na pamiątkę tego spotkania dzieci wykonały kurkę z materiału i waty. Wszyscy wrócili zadowoleni.

          • ZABAWA SZTUKĄ - PROJEKT

          • W roku szkolnym 2021/2022 przedszkolaki realizowały projekt projekt: ZABAWA SZTUKĄ.

            Projekt miał na celu propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

            W procesie zabawy dzieci zostały wprowadzone w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i  światowym, zapoznając się z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijając poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, rozwinęły swoją kreatywność i innowacyjność. Dzieci zapoznały się z różnorodnymi technikami plastycznymi, rozwijały zainteresowanie światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki, odkrywały swoje dziecięce talenty i pogłębiały więzi w grupie przedszkolnej. Poprzez twórczość dzieci  miały możliwość rozwijania wiary we własne możliwości.

          • Zaczarowany świat w utworach Marii Konopnickiej

          • Wyniki konkursu plastycznego “Zaczarowany świat w utworach Marii Konopnickiej", którego oficjalne podsumowanie odbyło się na akademii poświęconej patronce szkoły.

             

            Uczniowie starsi: I miejsce: Iwan Zhyvolup, SP Opatów

            II miejsce: Jessika Chruściel, SP Opatów Marta Kemuś, SP Opatów

            III miejsce: Lena Kasprzak, SP Złochowice Maja Pawełczak, SP Opatów Martyna Daszkiewicz, SP Opatów

            Wyróżnienie: Eliza Pabiś, SP Opatów Jakub Zając, SP Opatów

             

            Uczniowie młodsi:

            I miejsce: Amelia Kabała, SP Opatów

            II miejsce: Lena Kałuża, SP Opatów Wiktoria Czuba, SP Opatów

            III miejsce: Natalia Kempa, SP Opatów Liliana Bielecka, SP Złochowice Patrycja Kulik, SP Złochowice

            Wyróżnienie: Róża Szyjka, SP Opatów Nikola Jeziorska, SP Opatów

          • TALENT WIKTORII

          • Wiktoria Strzelczyk została uhonorowana przez Starostę Kłobuckiego dyplomem za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2021.

            W poprzednim roku dwukrotnie stała na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Taekwon-do.

            Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za dalszy rozwój sportowej kariery naszej uczennicy.

          • SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA KAMILI STRZELCZYK

          • Z wielką przyjemnością informujemy, że Kamila Strzelczyk, uczennica klasy VIII naszej szkoły, zajęła III miejsce w XXIX Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych TAEKWON-DO, zdobywając brązowy medal w konkurencji walk Juniorek Młodszych do 42 kg.

            Dnia 6 czerwca 2022 roku Kamila uczestniczyła w uroczystości rozdania nagród za wybitne osiągnięcia sportowe, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Kłobucku.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

          • W dniu 2 czerwca odbył się apel poświęcony Patronce Szkoły Marii Konopnickiej. Uczniowie przedstawili montaż slowno - muzyczny. Wręczono również nagrody uczniom, którzy brali udział w Konkursie pod tytułem "Magiczny świat w utworach Marii Konopnickiej".

          • Wakacyjne ABC bezpieczeństwa!

          • Statystyki potwierdzają, że podczas wakacji dochodzi do wielu wypadków porażenia prądem dzieci i młodzieży. Lekceważenie zasad bezpieczeństwa może mieć niestety tragiczny finał.  Młodzież coraz więcej czasu spędza poza domem. Wiosna i lato to czas, w którym co roku dochodzi do wielu bardzo groźnych wypadków porażenia prądem. Ofiary tych wypadków  to najczęściej starsze dzieci i młodzież.
            Okoliczności od lat pozostają te same. Impreza, ognisko, brawura, chęć zaimponowania znajomym i w konsekwencji wspinanie się na słupy energetyczne lub włamania i wchodzenie do stacji transformatorowych. Tragiczny finał to bolesne poparzenia, które leczy się latami, obrażenia wielonarządowe, złamania, a nawet – niestety – wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

            Pamiętamy, że urządzenia energetyczne są oznakowane specjalnymi tabliczkami ostrzegawczymi i że tych tabliczek nie wolno lekceważyć. Dlaczego? Bo znajdują się na urządzeniach, w których płynie prąd o napięciu nawet do kilkuset tysięcy woltów. A śmiertelne niebezpieczeństwo to już 230 woltów.
            Pamiętajmy zatem, że nie powinniśmy się bawić w pobliżu urządzeń energetycznych. Do otworów wentylacyjnych tych urządzeń nie wolno wkładać żadnych przedmiotów np. patyków. W pobliżu linii energetycznych nie powinno się też puszczać latawców, bo ich linki łatwo mogą się zaplątać w przewody. Nie wolno wspinać się na słupy energetyczne. Nie wolno dotykać, a nawet zbliżać się do zerwanych przewodów energetycznych, a w razie pożaru nie gasić urządzeń energetycznych i elektrycznych wodą.

            Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”. Proponowane  tam treści doskonale komponują się z informacjami, które przekazuje się młodzieży na zajęciach z fizyki. Głównym celem jest przede wszystkim przekazanie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w domu, a także bezpiecznego zachowania  w pobliżu urządzeń infrastruktury energetycznej. 
            Stąd też pomysł, aby przed wakacjami, zamieścić informację  z przypomnieniem zasad bezpieczeństwa.
             

            Jak_bezpiecznie_korzystac_z_pradu(1).pdf

             

             

             

             

          • KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIE CAŁY ŚWIAT

          • Pierwszy czerwca jest dniem, kiedy dzieci obchodzą swoje święto. Z tej okazji nauczyciele z oddziału przedszkolnego i rodzice przygotowali przedszkolakom dzień pełen atrakcji.

            Na początku nasi podopieczni brali udział w próbnej ewakuacji, aby wiedzieć, jak należy się zachować w razie pożaru. Następnie obejrzeli pokaz akcji gaśniczej poprowadzony przez OSP w Opatowie. Po ugaszeniu pożaru, strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zademonstrowali i omówili, w jaki sposób używają sprzętu strażackiego podczas akcji. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem podczas spotkania ze strażakami.

            Kiedy pokaz się skończył, na dzieci czekały już kolejne atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Były także kąciki tematyczne, gdzie nasze wspaniałe mamy robiły przedszkolakom brokatowe tatuaże, malowały twarze i kolorowe fryzury z warkoczykami. Dzieci lubiące malować, miały do dyspozycji wielką kolorowankę. Rodzice przygotowali także zdrowe przekąski, którymi przedszkolacy mogli się do woli częstować podczas zabaw na świeżym powietrzu. Na koniec była zabawa z bańkami mydlanymi, na widok których dzieci aż piszczały z radości.

            Dziękujemy bardzo członkom OSP w Opatowie za interesujące spotkanie. Największe podziękowania jednak należą się rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc w zorganizowaniu naszym przedszkolakom niezapomnianego Dnia Dziecka.  Bo nie ma nic piękniejszego, niż szczery uśmiech na twarzy dziecka.

          • BYLIŚMY TAM

          • W dniu 27 maja 2022 roku uczniowie klas 4, 5 i 6 razem z opiekunami pojechali na ciekawą wycieczkę w okolice Kielc. Uczniowie zwiedzali Centrum Nauki da Vinci. W sposób naukowy i ciekawy uczestniczyli w wielu eksperymentach i doświadczeniach. Następnie zwiedzali zamek w Chęcinach. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii zamku. Miejsce to wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczestników wycieczki. Oczywiście nie mogło się obyć bez zakupu różnorodnych pamiątek. Na koniec uczniowie udali się do Muzeum Wsi Kieleckiej, które znajduje się na świeżym powietrzu. Dzieci mogły przez chwilę poczuć jak się żyło w dawnych latach. Pięknie zachowane młyny oraz stare chaty wprowadziły uczniów w niepowtarzalny klimat uroczej wioski. Chociaż pogoda sprawiła nam psikusa w postaci deszczu, to i tak uważamy wycieczkę za bardzo udaną.

            *Autorką tekstu jest Wiktoria Strzelczyk z klasy 5, która wygrała konkurs na najlepiej zredagowaną notatkę podsumowującą wyjazd.