• Dzień Postaci z Bajek

          •          Z okazji Dnia Postaci z Bajek 4 listopada, przedszkolaki i uczniowie kl.I i II wzięli udział w bajkowym spotkaniu. W tym dniu, każde dziecko przebrało się za ulubioną postać z bajki. Były zabawy wymagające wykazania się znajomości treści bajek - zagadki, kalambury, rozpoznawanie bajek po rekwizytach. Tego dnia dzieci wysłuchały również fragmentów baśni i wierszy.

                   Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania  zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości i sporo wrażeń.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a.Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przebrali się za ulubionych bajkowych bohaterów. Odbyły się również zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, Wszyscy bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzili sobie z zadaniami.

          • Drukujemy w 3d #LaboratoriumPrzyszłości

          • Nasza pracownia wyposażona jest w długopisy 3d i drukarkę FlashForge Adventurer 4.

            Trójwymiarowe projektowanie jest dla naszych uczniów wyjątkowym wyzwaniem. Każdy uczestnik zajęć jest bardzo zaangażowany i z niecierpliwością czeka na następne zajęcia.

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

          • 4 listopada obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Dzień Postaci z Bajek.  Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.  W tym dniu  dzieci  układały puzzle, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe i zabawy ruchowe. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

          • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

          • Uczniowie klas I-III w ramach Ogólnopolskiego Programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej obejrzeli film pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Głównym celem tego filmu było pokazanie dzieciom czym jest walka o własne podwórko, o swoją dzielnicę i przestrzeń do życia? Dlaczego ekologia jest taka ważna? Jak wartościowa w życiu dziecka jest przyjaźń z psem? Uczniowie mogli poznać zabytki, a także język jakim posługują się na Łotwie. Film bardzo zainteresował uczniów
            i na pewno skorzystamy z pozostałych propozycji filmowych.

          • CUDA Z DYNI

          • Rozstrzygnięcie konkursu "CUDA Z DYNI" W dniu 25 października nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu "Cuda z dyni". Prace uczniów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jury nie mogło wyjść z podziwu nad kreatywnością naszych wspaniałych uczniów, dlatego zdecydowało, że wszyscy zajmą 1 miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

          • WYCIECZKA DO KRAKOWA "POZNAJ POLSKĘ"

          • 21 października 2022 roku uczniowie klas: 5, 6 i 7 pod opieką wychowawczyń: Anny Zalewskiej-Bujak, Lidii Pawelak, Malwiny Kauf i Joanny Macherzyńskiej, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Krakowa. Projekt „Poznaj Polskę” umożliwił 48 uczniom i 4 nauczycielom uczestniczyć nie tylko w wyprawie krajoznawczej, ale był też interesującą lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić wiele informacji z historii, sztuki czy geografii.

            Dzień zapowiadał się słonecznie, zatem uczestnicy wycieczki mieli nadzieję, że zaplanowany program zostanie zrealizowany. Dzięki profesjonalnej opiece pilota i przewodników, młodzież dowiedziała się wielu ciekawych informacji o historii królewskiego miasta.

            Po dotarciu do Krakowa, grupa udała się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie Starego Miasta. Idąc Plantami, dotarliśmy przed Okno Papieskie i tu dowiedzieliśmy się kilku informacji o Janie Pawle II. Następnie przeszliśmy na Rynek, słynący ze swego uroku. W tym wyjątkowym miejscu, zobaczyliśmy monumentalną głowę - rzeźbę „Eros Bendato”, dzieło światowej sławy polskiego rzeźbiarza Igora Mitoraja, który podarował je miastu w 2005 roku. Jednak chcieliśmy jeszcze zobaczyć niezmienne od lat symbole Krakowa: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza oraz Kościół św. Wojciecha. Po wysłuchaniu hejnału i ciekawych historii tych zabytków, poszliśmy do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Kontakt z malarstwem Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Władysława Podkowińskiego, Henryka Siemiradzkiego i wielu innych sławnych artystów, był wyjątkowym doznaniem dla młodych uczestników wycieczki. Historia dzieł połączona z kontekstem historycznym udowodniła, że historia nie musi być nudna.

             

            Po opuszczeniu muzeum, kuszące różnorodnością stragany z pamiątkami, stały się miejscem, gdzie każdy mógł zakupić coś, co przypomni Kraków. Nie można było ominąć także kramu z obwarzankami, których legendę opowiedziała nam pani przewodnik. Kolejnym punktem było przejście ulicą Floriańską do Barbakanu i zwiedzenie dawnego systemu fortyfikacyjnego miasta. Zaopatrzeni w pamiątki, udaliśmy się zwiedzać Wawel. Około godziny czternastej, przed Katedrą Wawelską spotkaliśmy się z przewodnikami i zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Słuchaliśmy o historii państwowości, o władcach i ich losach, a wszystko było ilustrowane prawdziwymi eksponatami znajdującymi się w Katedrze Wawelskiej i w kryptach. Atrakcją było wejście na wieżę, gdzie wisi Dzwon Zygmunt i podziwianie panoramy miasta. Na arkadowym dziedzińcu zamku ponownie podzieliliśmy się na grupy i tym razem w trzech zespołach, zwiedzaliśmy komnaty królewskie. W szkole uczyliśmy się już o historii tego zamku, ale teraz na własne oczy każdy mógł zobaczyć ten wspaniały obiekt architektury i przybliżyć epokę renesansu. Sale na pierwszym piętrze były ozdobione gobelinami i arrasami, wspaniale rzeźbionymi meblami. Uwagę przykuwały wielkie piece i kominki oraz masywne skrzynie. Jednak największą uwagę uczniowie zwrócili na salę tronową, zwaną poselską, ozdobioną kasetonami na suficie, w których widniały głowy z drewna. Po zwiedzeniu zamku, nie można było opuścić punktu, na który czekali uczniowie - obejrzenie ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego.

             

            Dobiegająca końca wycieczka zakończyła się miłym akcentem – wspólnym obiadem, po którym wszyscy uczniowie otrzymali mapki Krakowa. Krótki odpoczynek zakończył naszą wizytę i udaliśmy się do autokaru, którym szczęśliwie wróciliśmy do domu. Wycieczka dała nam wiele radości i przekonaliśmy się, że odpoczywając, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.