• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie "Żabki"

          • W poniedziałek, 20 listopada w grupie "Żabki" przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który obchodzony jest w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „EUROPA I JA”

          •             Uczniowie klas I-III w roku szkolnym 2023/2024 realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i Ja”. Głównym celem projektu jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Wychowawcy klas wybrali dla swoich uczniów następujące kraje: klasa pierwsza – Czechy, klasa II – Włochy i klasa III-Hiszpania. Podczas realizacji projektu uczniowie: poznają symbole narodowe, obejrzą bajkę lub film, stworzą słownik obrazkowy, poznają ciekawe miejsca, stolice wybranych krajów, zwierzęta, rośliny, spróbują przygotować tradycyjne potrawy, posłuchają muzyki.

                       

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

          •             16 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Uczniowie klasy pierwszej wykonali ciekawe prace plastyczne, wysłuchali piosenki pt. „Tolerancja” oraz obejrzeli kilka filmów. Podczas zajęć nie zabrakło swobodnych rozmów na temat różnorodności oraz bycia akceptowanym.

                        Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu towarzyszyły uczniom, pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca.

          • Wyjazd do Mok-u w Kłobucku

          •             24 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III wraz z oddziałami przedszkolnymi udali się do Mok-u w Kłobucku na musical profilaktyczny pt. „Alicja w krainie czarów”. Wspaniała opowieść, która rozwinęła u dzieci wyobraźnię i wzbudziła wiele emocji. Ogromnym atutem widowiska były zachwycające i unikatowe, przestrzennie rozbudowane kostiumy podkreślające nastrój scen. Dodatkowo piękna muzyka wprowadziła nas wszystkich w tą magiczną opowieść. Dziękujemy Teatrowi Muzycznemu Forte z Wrocławia za to wspaniałe widowisko.

          • IV Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

          • 23 listopada Klaudia Konieczna z klasy II oraz Wiktoria Czuba i Róża Szyjka z klasy IV, brały udział w IV Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Iwanowicach Dużych (w swoich kategoriach wiekowych). Dziękujemy naszym zdolnym wokalistkom za godne reprezentowanie naszej szkoły i piękne wykonania swoich pieśni. Gratulujemy! Miło nam poinformować, że w I kategorii wiekowej, Klaudia Konieczna otrzymała Wyróżnienie. Bardzo się cieszymy. Życzymy dziewczynom wielu sukcesów.

          • Znów ćwiczymy swoją kreatywność!

          • Po raz kolejny uczniowie klasy Vb na zajęciach rozwijających kreatywność, mieli okazję do twórczych działań. Motywowani i zachęcani do aktywności kształtują swoje zainteresowania i pasje, umacniają wiarę we własne możliwości i kształtują swoje mocne strony.

          • ,,BAKCYL’’ – Zarażamy się wiedzą !!!

          • W ramach Projektu "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży – BAKCYL’’, uczniowie klasy VII i VIII wzięli  udział w lekcjach online.

            Celem Projektu jest podnoszenie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Udział uczniów w zajęciach przyczynił się do rozwijania ich kompetencji finansowych. Poszerzyli swoją wiedzę w zakresie dwóch bloków tematycznych:

            1. "Twoje pieniądze’’.
            2. "Od oszczędzania do inwestowania’’.
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka!

          • 20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

            Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

            Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF.

            W tym dniu, nasza społeczność uczniowska włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, przygotowując różnego typu aktywności. Rozmawialiśmy przede wszystkim o dziecięcych prawach i przywilejach. W szkole odbyły się liczne zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki praw dzieci. Młodzież oglądała bajki i filmy edukacyjne o tematyce związanej z prawami dziecka. W holu górnego korytarza przygotowano gazetkę szkolną, na której zamieszczono materiały ukazujące prawa, a także obowiązki dziecka.

            W szkole, w tym dniu dominował oczywiście kolor niebieski jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

            Działania podjęte w tym dniu, miały uświadomić uczniom o ważnych wartościach takich jak: tolerancja, szacunek do drugiego człowieka, sprawiedliwość, godność, prawda i miłość, a także o ich obowiązkach. Ważne jest, by umieć stosować się do obowiązujących reguł i zasad, wyznaczonych granic zarówno w domu, jak i w szkole.

            Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywne włączenie się do akcji.

          • #LaboratoriumPrzyszłości BECREO !!!

          • Cieszymy się, że nasi uczniowie coraz chętniej spędzają kilka godzin na wspólnej, kreatywnej zabawie i nauce, opartej o koncepcję STEAM. Sięgają tutaj po zestawy BeCreo, które pozwalają im wykonać niesamowite projekty. Pozwalają uczniom rozwijać umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczyć współpracy w grupie oraz twórczego wykorzystywania nowoczesnych technologii od programowania do rozwiązywania skomplikowanych, praktycznych problemów w otoczeniu człowieka oraz rozwijać intuicję algorytmiczną. Dzięki modułom, uczniowie od razu mogą zobaczyć efekt swojej pracy

            i działanie napisanego przez siebie programu sterowanego platformą Arduino oraz modułami wyświetlaczy, diod, głośników, serwomechanizmów, silników, itp. Odczytywane dane

            z czujników sprawiają, że projekty stają się interaktywne

            Cieszymy się i gratulujemy naszym uczniom, bo nawet jeśli w przyszłości nie zostaną oni profesjonalnymi programistami, to podstawowa znajomość pojęć programowania nabyta przy zabawie z BeCreo, pomoże im rozwiązywać problemy w innych dziedzinach i rozwinie umiejętność twórczego myślenia. 

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to coroczna akcja edukacyjna, której trzynasta już edycja w tym roku odbyła nietypowo, bo 17 listopada.

            Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

            Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego.

            W tym święcie wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

            W dniu święta tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia w atrakcyjny sposób.

            Uczniowie grali między innymi w grę "Piraci", "Polowanie na muchy". Bawili się w popularną grę "Wisielec", również stosując tabliczkę mnożenia przy odgadywaniu haseł. Atrakcyjna okazała się "Tabliczka szczęścia", w której uczniowie po rozwiązaniu przykładów z tabliczki mnożenia, wpisywali przypisane wynikom litery i odczytywali mile przesłania. Inną formą powtórzenia tabliczki mnożenia była gra w parach. Każda para rozegrała pięć rund a gra polegała na wyszukiwaniu na planszach działa i wyników z tabliczki mnożenia. Gracze wyszukiwali działania na zmianę.

            Tabliczka mnożenia jest potrzebna na co dzień podczas lekcji ale także w życiu codziennym, więc warto ciągle ja utrwalać.

            Materiały wykorzystywane na zajęciach pochodzą od Inspire Math Matematyka , Królowa Matma , Matematyka, co z głowy nie umyka, 142 pomysły matematyczne.

          • MAMY LAUREATA XI OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

          • Dnia 15 listopada 2023 roku odbyło się w Częstochowie uroczyste podsumowanie XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”, na które zaproszono zwycięzców z województwa śląskiego. W uroczystości uczestniczył uczeń naszej szkoły, Wojciech Lech, który został laureatem Konkursu w kategorii klas IV- VI szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!

          • GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • 11 listopada odbyło się Gminne Święto Niepodległości. Podczas spotkania usłyszeliśmy wykład profesora Andrzeja Olejko, obejrzeliśmy montaż poetycko-muzyczny uczniów naszej szkoły oraz podziwialiśmy piękny pokaz fajerwerków. Dziękujemy serdecznie przybyłym gościom za wspólne patriotyczne świętowanie.

          • 11 LISTOPADA

          • Grupa ,,Biedronek" poznała najważniejsze symbole narodowe. Dzieci wykonały prace plastyczną utrwalającą wyglad flagi Polski.

          • „Szkoła do hymnu” – Filia w Wilkowiecku

          •  10 listopada 2023r. uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu”. #SzkołaDoHymnu

          • MALI ARTYŚCI

          • W naszym przedszkolu nigdy się nie nudzimy. Robimy ciekawe prace z ,,niczego" a powstają prawdziwe dzieła sztuki w wykonaniu najmłodszych artystów.

          • #LaboratoriumPrzyszłości

          • PRACA Z PISAKAMI 3D NA ZAJĘCIACH ROZWIJAJĄCYCH – PRZYRODNICZYCH

            Uczniowie klasy 5A na zajęciach rozwijających przyrodniczych, w ramach realizacji programu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI wykonywali motywy przyrodnicze pisakami 3D. Każdy w dowolny sposób i we własnej interpretacji wykonał wybrany przez siebie motyw przyrodniczy np. zwierzę, roślinę. Praca z pisakami uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię. Oto przykłady wykonanych prac …..