• WIECZÓR Z FILMEM I PLANSZÓWKĄ

• W piątkowe popołudnie klasa VI pod opieką wychowawcy, zorganizowała spotkanie z grami planszowymi i dobrym filmem. Najlepiej rozkręcił nas Twister, plątał nas w supełki i wywoływał salwy śmiechu. Również dobrze bawiliśmy się przy grze Mistakos, gdzie trzeba się było wykazać  zręcznością i pomysłowością. Tego wieczoru obejrzeliśmy jeszcze film: "Mój biegun", który wszystkim polecamy.

Nasi rodzice zapewnili nam słodki poczęstunek oraz smaczną pizzę w przerwie seansu filmowego

• POWIATOWY KONKURS „MAGIA LASU”

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie „MAGIA LASU” organizowanym przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego NOBILITO w Częstochowie pod patronatem Lasów Państwowych.

Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej dowolną techniką i w dowolnym formacie o tematyce związanej z pięknem lasu.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas I – III szkół podstawowych

I miejsce zdobyła Iga Tomaszewska, Alicja Desperak oraz Natalia Kempa.

W kategorii klas IV – VIII szkół podstawowych

wyróżnienie otrzymała Natalia Płuska oraz Wiktoria Strzelczyk.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW

• Wspieramy edukację na wyższym poziomie

• Dynamiczny rozwój programów komputerowych spowodował rozwój pomocy dydaktycznych. Jedną z nich są interaktywne symulacje eksperymentów fizycznych i chemicznych, które z powodzeniem wykorzystujemy na naszych zajęciach. Tego typu pomoc dydaktyczna pozwala na lepsze zrozumienie fizyki oraz chemii i zachęcenie uczniów do zgłębiania wiedzy z tego zakresu. Dodatkowym atutem jest praca w środowisku wirtualnym, a dobrze przemyślane symulacje uatrakcyjniają zajęcia, jak również mogą mieć pozytywny wpływ na wyniki nauczania i wartość poznawczą fizyki, czy chemii.

Uczniowie mogą pracować samodzielnie „przed komputerem” lub w grupach, pokazując jednocześnie symulację na monitorze interaktywnym. Pozwala to na „żywą” dyskusję z uczniami i możliwość wyjaśnienia przedstawionego zjawiska.

Prezentowane eksperymenty przedstawione są w prosty i atrakcyjny sposób, tak aby uczeń nie był „przygnieciony” ich stroną naukową, a został „wciągnięty” w proces ich poznawania

i jednocześnie odkrywania praw fizycznych lub chemicznych. Symulacje te pozwalają też na szybkie weryfikowanie stawianych hipotez, co w realnych doświadczeniach może być czasochłonne. Przyjemna i dobrze zbalansowana kolorystyka połączona z humorystycznymi elementami wraz z naturalną scenerią powoduje, że symulacje te mają często charakter zabawy, co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla ucznia i „wciągającymi” do poznawania.

Zobaczcie sami

328905381_5833258460084259_8764979152140520959_n.mp

4329277113_8798047640266194_4678077544500673135_n.mp4

• OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

• W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2022 zorganizowany został indywidualny konkurs dla uczniów pn."Nie czas na nudę!"

Wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Natalia Kempa, Agata Biernacka, Maja Kubicka, Amelia Lizurej.

Laureaci konkursu otrzymali imienne dyplomy oraz nagrody książkowe.Gratulujemy!

• RELACJA - POZYTYWNA SYTUACJA

Zmiany w kulturze szkoły pojawiają się z dnia na dzień. W istocie wymagają one poświęcenia, cierpliwości, nauki i praktyki. Dlatego często sposób, w jaki dorośli  reagują na niewłaściwe zachowanie dzieci jest dla młodych istotnym wzorcem postępowania.

Każdy dorosły powinien rozumieć, że jakość relacji i atmosfera panująca w środowisku rodzinnym, a także w szkole, mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania uczniów w społeczności szkolnej, jak również przekładają się na efekty w nauce.

Bardzo zależy nam, aby w naszej szkole młodzież czuła się pozytywnie wzmacnianaw przypadku jakichkolwiek niepowodzeń. Ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że możemy odnieść sukces jedynie w porozumieniu na płaszczyźnie rodzic – uczeń – nauczyciel.

W związku z tym, w nowym roku szkolnym przystąpiliśmy do cyklu warsztatów dla rodziców, nauczycieli i uczniów pod hasłem: "Każdy nałóg żywi się deficytami emocjonalnymi’’.

Pierwsze warsztaty dla rodziców odbyły się w budynku naszej szkoły, dnia 31 lutego.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Edukator – Małgorzacie Dudzińskiej za cenne warsztaty oraz wszystkim rodzicom uczestniczącym w spotkaniu. Mamy nadzieję, że wspólna praca pozytywnie wpłynie na zachowania naszych dzieci, jak również wzmocni ich poczucie wartości i motywację do działań w obszarze intelektualnym, fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Bo przecież bez zachowania równowagi między wszystkimi obszarami funkcjonowania człowieka, nie jest możliwy integralny rozwój młodzieży.

• WARSZTATY PLASTYCZNE

• Uczniowie z klas-1-4 oraz przedszkolaki brały udział w warsztatach plastycznych- malowania bombek. W trakcie zajęć dzieci malowały bombkę farbami, nadając jej bożonarodzeniowy nastrój, Następnie zdobiły obsypując ją kolorowymi brokatami. Uczestnictwo w zajęciach to wspaniała okazja, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.