• POZNAJMY SIEBIE

          • Nasza szkoła zajęła III miejsce w Polsko- Ukraińskim Konkursie "Poznajmy siebie!". Gratulujemy uczniom, którzy pięknie reprezentowali Szkołę.

          • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT

          • W naszej szkole ruszyła zbiórka darów dla Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie "PODAJ ŁAPĘ". Każdy może dołączyć do akcji. Zbiórka trwa do 27.03.2023r.

          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna do Papieża Franciszka”

          •  

            W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie kartki świąteczną dla Papieża w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka świąteczna do Papieża Franciszka”, zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

             Mamy nadzieję, że któraś z kartek spodoba się jury i zostanie wysłana do Watykanu. Życzymy powodzenia!

          • PALMA WIELKANOCNA - KONKURS

          • Kolorowe, tradycyjne, nietuzinkowe – PALMY WIELKANOCNE. Jedne z  polskich symboli świąt Wielkiej Nocy.

            Nie wystarczy, by palma imponowała rozmiarami. Musi być też spójna estetycznie - o tym wiedzą najlepiej Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowie, które oceniał palmy wykonane przez uczniów naszej szkoły.
            Celem konkursu była popularyzacja tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Świętami Wielkanocnymi, wśród młodego pokolenia a także rozbudzenie inwencji twórczej oraz kreatywnego wyrażenia siebie i swoich pomysłów.

            Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie prace cechowały się oryginalnością i efektywnością. Pod uwagę wzięto pomysł, estetykę wykonania, oraz użyte materiały.

             

            Nagrody zdobyli:

            I miejsce: Łukasz Grobelak

            II miejsce: Wojciech Lech

            II miejsce: Natalia Kempa

            III miejsce: Wiktoria Czuba

            Wyróżnienie: Aleksandra Kempa

            Wyróżnienie: Maja Kubiak

            Nagroda specjalna – od Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowie dla: Leny Kęsik- za najwyższą palmę.

            Zapraszamy do konkursu w przyszłym roku!

             

          • Regionalny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

          • 5 kwietnia odbyły się eliminacje gminne XXXIV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów. Wśród nich jest Agata Biernacka, która zajęła II miejsce i Adam Foszner - III miejsce w grupie klas I-III oraz Adrian Kotowicz – I miejsce i Katarzyna Bachniak - II miejsce w grupie klas IV-VI. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękną interpretację wierszy i prozy.

          • WIELKANOCNE WARSZTATY

          • Wielkanocne Warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci w grupie „Smerfy” – Filia w Wilkowiecku. Celem spotkania było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej z Świętami Wielkanocnymi oraz wykonanie wspólnie z rodzicami pisanek, zajączków i kurczątek. Uczestnicy warsztatów z ogromnym zaangażowaniem tworzyli piękne pisanki oraz ozdoby z siana. We wspaniałym gronie, serdecznej atmosferze powstało bardzo dużo niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

          • XIX Powiatowy Konkurs Plastyczny „WIOSNA 2023”

          • Grupa przedszkolna „Smerfy” zajęła II miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym „WIOSNA 2023” w kategorii palmy wielkanocnej. Konkurs nawiązuje do wiosny i tradycji Świąt Wielkanocnych. Ma na celu poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży, pobudzenie w nich zainteresowania tradycją ludową, zainteresowanie młodego pokolenia obrzędami ludowymi.

          • Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy "Pejzaż Horyzontalny’’.

          • W dniu 29 marca, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krzepicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy "Pejzaż Horyzontalny’’.

            Naszą szkołę reprezentował Jakub Kałuża i Jakub Zając.

            Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także logicznym myśleniem i refleksem podczas różnych gier dydaktycznych.

            Gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom!

          • Informacja dla rodziców!

          • Dnia 16 marca 2023 r. zakończono rekrutację do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie z filią w Wilkowiecku na rok szkolny 2023/2024.

            Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli dokumenty zostały przyjęte do oddziałów przedszkolnych (Opatów ul. T. Kościuszki i ul. Szkolna oraz Wilkowiecko ul. Szkolna) na nowy rok szkolny.

             

            Z poważaniem

            Barbara Paliwoda

          • WOJEWÓDZKI KONKURS MICKIEWICZOWSKI - SUKCES NASZEJ UCZENNICY

          • 24 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Mickiewiczowskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bytomia. Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 8b Oliwia Bebłot została laureatką konkursu w kategorii plastycznej i zajęła 2 miejsce.

          • " Poznajmy siebie!"

          • Wczoraj odbył się Polsko-Ukrainski Konkurs pt. " Poznajmy siebie!" przeprowadzony online w ramach innowacji pedagogicznej "INTEGRACJA- Tyle nas łączy!" Udział wzięło aż osiem placówek: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Opatowie, Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Złochowicach, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach, WTZ z Hutki, Kalet, Ogorzelnika i Sosnowca oraz Wołyński Ośrodek Ekologiczny z Łucka. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. W kategorii piosenka historyczno- patriotyczna triumfowała nasza uczennica Lena Kesik. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne spędzenie czasu.

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • Okulary a psychologia – czyli co mówią o Tobie Twoje oprawki?

            Wyniki badań naukowców wskazują na to, że osoby noszące szkła bez oprawek są odbierani jako bardziej wiarygodni, z kolei grube, kolorowe oprawki szybciej zapadają w pamięć, czyniąc z osób ich noszących bardziej przebojowych i pomysłowych.

            Mądry, inteligentny, pracowity – takie skojarzenia przychodzą często na myśl, gdy widzimy osobę w okularach. Nieatrakcyjny, dziwny, słaby – to z kolei inny rodzaj stereotypu, którym chcąc nie chcąc zdarza nam się posłużyć. 

            Okulary bez dwóch zdań wpływają na to, jak postrzegają nas i oceniają inni. Liczne badania tylko to potwierdzają, a psychologowie dochodzą do bardzo ciekawych wniosków. Jakich?

             Mianowicie osoby noszące okulary postrzega się jako osoby o wyższym statusie społecznym. Ponadto okulary wpływają na postrzeganie osób jako inteligentnych, wyrafinowanych, godnych zaufania i pracowitych.

            Badacze doszli także do innych ciekawych wniosków – na nasze postrzeganie wpływ mają także same rodzaje, kształty, czy kolory oprawek.

            • Okulary prostokątne – podkreślają profesjonalizm, wiedzę, inteligencję.

            • Okulary okrągłe – budują wizerunek osoby spokojnej, pozbawionej agresji,  ugodowej (może to dlatego pokochali je hipisi?).

            • Okulary kocie oko – sięgają po nie osoby lubiące kokietować, zalotne.

            • Oprawki rogowe – noszą je osoby chaotyczne, bardzo emocjonalne i posiadające zdolności artystyczne.

            • Ciemne oprawki – dodają powagi.

            • Kolorowe oprawki – podkreślają wizerunek osób dynamicznych, kreatywnych, odważnych.

            • Delikatne, pastelowe oprawki – świadczą o spokoju i równowadze właściciela.

            Jak widać badacze dostarczają nam świetnych danych do tego, by świadomie budować swój wizerunek.

            A Ty jak postrzegasz osoby noszące okulary?

            Uczniowie klasy VIIIb połączyli przyjemne z pożytecznym i w ramach programu "Laboratoria Przyszłości’’, przy użyciu długopisów 3D, wykonali kolorowe, różnokształtne oprawki okularów. Temat ten doskonale skorelował się z fizyką, gdzie omawiane są aktualnie zagadnienia z optyki.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • Pierwszy Dzień Wiosny to wspaniała okazja na ciekawy czas w szkole. Uczniowie klas I-III wzięli udział w licznych konkurencjach grupowych na sali gimnastycznej, natomiast wśród starszych klas został przeprowadzony turniej. Kolejnym punktem imprezy były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonali wiele ozdób wielkanocnych, które będą sprzedawane 30 marca 2023 roku na Dniu Otwartym Szkoły.

            W ramach projektu „Zgrana klasa” organizowanego przez Samorząd Uczniowski, każda klasa zaprezentowała zabawę integrującą. Bardzo ciekawą propozycję zaprezentowała klasa 8c, która zaprosiła wszystkich chętnych do wspólnego tańca belgijki.

            Ostatnim punktem dnia była projekcja filmów. Dla klas IV-V był to film profilaktyczny nawiązujący do zdrowego stylu życia pt. „Śmietnik w mojej głowie”, natomiast uczniowie klas VI-VIII oglądali film w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pt. „Podnieść poprzeczkę”.

            Nasze przedszkolaczki również włączyły się w obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą Panią Wiosnę oraz podczas gier i zabaw miały okazję wykazać się znajomością wiedzy o nadchodzącej porze. Najbardziej oczekiwanym momentem w tym dniu było pożegnanie Pani zimy, a powitanie wiosny. Dzieci radośnie pomaszerowały z Marzanną, która została pożegnana według tradycji.

            Był to wspaniały dzień, w którym wszyscy uczniowie mogli się ze sobą zintegrować i spędzić miło czas.